تعمیر یخچال فریزر ال جی

مقاله‌ای برای حل تمام مشکلات یخچال شما!

یخچال قلب آشپزخانه است و خرابی آن باعث می‌شود هم مواد غذایی که برای مدتی تدارک دیده‌ایم آسیب ببیند و هم تا مدتی از آب خنک و نگهداری غذای خانگی محروم شویم. حتی ممکن است هزینه‌ی مجموع مواد غذایی که داخل دستگاه قرار داده ایم خیلی بالا باشد و خرابی آن باعث خسارت زیادی بشود. بهتر است در صورت ایراد یخچال هر چه زودتر اقدام کنیم و یخچال را برای تعمیر به بهترین تعمیرگاه بسپاریم.تعمیر یخچال ال جیتعمیر یخچال جی پلاس

تعمیر یخچال و فریزر ال جی در سریع ترین زمان!!!

یخچال فریزر ال جی یک روز عادی که از سرکار برگشته بودم و طبق معمول در فکر پختن نهار فردا بودم در یخچال را باز کردم، بوی نامطبوعی را حس کردم و متوجه شدم که همه‌ی مواد غذایی گرم شده‌اند، در کمال ناباوری درِ یخچال را گرفته بودم و انگار به او التماس می‌کردم که “نه! تو نباید این کارو با من کنی!” ولی متاسفانه کار از کار گذشته بود و این کار را با من کرده بود! و خلاصه که کلی دردسرِ جابجایی و گرسنگی و هزینه‌های سنگین روی دستمان گذاشت!این شد که شروع کردم به تحقیق در مورد مراقبت و نگهداری تعمیر یخچال و فریزر ال جی، و بعدها فهمیدم که می‌شود با رعایت یک سری نکات خیلی ساده و با دانستن اطلاعات مورد نیاز از خرابی یخچال کاملاً جلوگیری کرد. با رعایت نکات نگهداری یخچال هم طول عمر آن چند برابر شود و هم متحمل دردسر و هزینه‌های نجومی برای تعویضش نمی‌شویم. منطقی بنظر می‌رسد، نه؟ البته اگر یخچالتان فعلا در مرحله‌ای است که به جای نکات نگهداری، به درمان نیاز دارد می‌توانید رو کمک متخصصان ما حساب کنید.به تعمیر یخچال ال جی نیاز دارید؟ از کارشناسان حرفه‌ای گلدیران کمک بگیرید.ثبت درخواست

خطا (ارور) های ساید بای ساید و یخچال فریزر ال جی

گاهی ممکن است بر روی صفحه نمایشگر یخچال با حروف انگلیسی مواجه شوید، که این حروف نشان دهنده‌ی خطا یا eror بر روی دستگاه شماست حال برای اینکه متوجه بشوید، علت پیغام، کد خطا یا ارورهای یخچال ال جی مربوط به چه مشکلی است، موارد زیر را مطالعه کنید.

E FF: فن فریزر

E RF : فن یخچال

E IF: فن یخساز

 E CF: فن کندانسور

E CO: خطای ارتباطی نمایشگر

E OFF: مد نمایشگاهی

E GF: فلومتر آب

E RS: سنسور یخچال

E R2: سنسور یخچال

E FS: سنسور فریزر

E DS: سنسور دیفراست

E HS: سنسور رطوبت

E RT: سنسور محیطیجهت مشاهده همه خطاها و یادگیری جهت رفع خطاهای یخچال ال جی، پیشنهاد می‌کنیم حتما قسمت خطاهای دستگاه‌ها را مشاهده نمایید.

پر تکرارترین علت خرابی یخچال های ال جی چیست؟

ما به واسطه‌ی تعمیرکاران خبره‌ای که در اختیار داریم، به خوبی می‌دانیم کدام یک از خرابی‌ها بیشتر برای یخچال‌ها پیش می‌آید. به احتمال زیاد مشکلی که برای یخچال شما پیش آمده نیز میان همین مشکلات پیدا خواهد شد.

–  عدم سرمایش و سرمایش نامتعادل یخچال ال جی

 سرمایش یخچال ال جی

 یکی دیگر از مشکلات جدی که می تواند تمام عملکرد دستگاه را تحت شعاع خودش قرار دهد، مشکل در سرمایش یخچال فریزر یا ساید بای ساید می‌باشد. بهتر است ادامه مطالب را در این خصوص مطالعه کنید.

– یخچال ال جی سرمایش ندارد:

 • علت سرما نداشتن یخچال ال جی
 • دلیل اصلی عدم سرمادهی یخچال ال جی
 • راه‌های رفع مشکل سرد نشدن یخچال ال جی
 • دلیل سرد نشدن بالای فریزر
 • جلوگیری از خراب شدن غدا و مواد غذایی در یخچال

 عدم سرمایش به عواملی زیادی مرتبط می‌باشد، از قبیل عدم دیفراست مناسب، خطای سنسورهای دمایی، مشکل در سیکل سرمایش، عدم کارکرد صحیح فن، عدم کارکرد کمپرسور.نکته: در صورتی که یخچال پیغام OFF داده باشد، دستگاه در حالت نمایشگاهی بوده و به دلیل خاموش بودن کمپرسور دستگاه سرمایش ندارد.جهت خارج نمودن از این حالت می‌توانید درب یخچال را باز، بر روی نمایشگر دکمه کنترل دمای یخچال ” REFRIGRATOR” را فشرده  و نگهدارید. سپس دکمه سرمایش سریع ” EXPRESS FRZ” را سه مرتبه فشاردهید. در صورتی که مشکل دستگاه برطرف نشد و داخل یخچال فریزر سرمایش نداشت جهت تشخیص و رفع ایراد یخچال و فریزر ال جی از کارشناسان حرفه‌ای کمک بگیرید. 

– سرمایش ضعیف و سرمایش کم در یخچال ال جی

 سوالات متداول در مورد سرمایش ضعیف به شکل زیر مطرح است. ما در ادامه برای رفع این ایرادها، به سوالات پاسخ خواهیم داد.

 • علت یخ نزدن فریزر ال جی
 • آیا یخچال ال جی خنک نمی‌کند؟
 • آیا فریزر ال جی خوب منجمد نمی‌کند؟
 • آیا سرمایش فریزر ال جی کم شده است؟
 • آیا موتور یخچال ال جی کم کار می‌کند و سرمای یخچال ال جی کم شده است؟
 • آیا موتور یخچال ال جی مدت زیادی کار می‌کند، سرما مناسب نیست ولی گاز یخچال ال جی کامل می‌باشد؟
 • آیا فریزر یخچال فریزر ال جی خوب خنک می‌شود، ولی قسمت یخچال ال جی اصلا خنک نمی‌شود؟
 • سرمایش یخچال و یا فریزر ال جی کم شده است.

سرمایش ضعیف و یا سرمایش کم در کابین یخچال می‌تواند به علل مختلف از قبیل تغییر رنج اهرمی سنسور‌های دما، کارکرد ضعیف فن، مسدود بودن داکت هوایی (مسیر انتقال سرما به کابین یخچال) و… رخ دهد. ولی قبل از تماس با ما بهتر است موارد زیر بررسی شود. 

 1. دمای تنظیم شده یخچال و فریزر را چک کنید که روی دمای متعادل آن باشد.
 2. کنار یخچال دستگاه‌های گرمازا یا در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگرفته باشد.
 3. فاصله‌های استاندارد دستگاه از دیوار رعایت شده باشد.
 4. چیدمان مواد غذایی داخل دستگاه بررسی شود به نحوی قرار نگرفته باشند تا دریچه‌های هوای سرد (انتهای کابین) مسدود شده باشد و گردش هوا به خوبی انجام نشود.

قبل از هر چیز مقاله چرا دمای یخچال تغییرمیکند و همه چیز را بهم میریزد مطالعه کنید با بررسی مواد فوق اگر مشکل برطرف نشد جهت مراجعه تکنسین جهت تعمیرات یخچال فریزر ال جی اقدام نمایید.

چرا یخچال ال جی برفک می‌زند؟

برفک زدن داخل یخچال یکی از مشکلاتی است که اگر به درستی علت آن را تشخیص دهید می‌توانید مشکل را برطرف کنید. پس در ادامه همراه ما باشید.

 • علت یخ زدن یخچال ساید ال جی
 • علت برفک زدن ساید ال جی
 • علت برفک زدن فریزر ساید بای ساید ال جی
 • علت یخ زدن داخل یخچال ساید ال جی

سوالی که مطرح می‌شود این است که مشکل برفک در دستگاه شما به چه صورت دیده می‌شود؟1. اگر برفک بصورت قطرات آب یخ زده یعنی مثل قندیلک، روی دیواره داخلی فریزر و سقف مشاهده کردید، این امر طبیعی است. چون با باز شدن درب فریزر، رطوبت موجود در هوا جذب فریزر شما می‌شود.
توصیه می‌کنیم که بعد از تمیز کردن یخچال، درب یخچال و فریزر را کمتر باز و بسته کنید.
2. اگر داخل مشمع مواد فریزر، ذرات ریز برفک مشاهده کردید، این ذرات برفک به خاطر رطوبت ماده غذایی بوده و طبیعیست.
3. اگر یخ زدگی به صورت یک پوسته نازک بود، یعنی به اندازه‌ای که بتوانید با حوله یا دستمال آن را پاک کنید این امر نیز طبیعی می‌باشد.
البته معمولا در فصل تابستان، به علت رطوبت زیاد هوا این مورد غیر قابل پیش بینی نخواهد بود.
4. در مدل‌های فریزر چهار کشو  و یخچال‌های 3 فوت و 6 فوت بدلیل اینکه قابل ضد برفک ندارند، برفک زدن یخچال طبیعی می‌باشد.
5. اگر یخزدگی بصورت یک تیکه به قطر یک سانتی متر یا نیم سانتی متر  و یا بیشتر مشاهده کردید نیاز است جهت رفع آن به تکنسین‌های متخصص ما خبر دهید.

 یخ ساز یخچال فریزر ساید بای ساید ال جی

مشکلات یخساز یخچال فریزر ال جی

سوالات متداول در مورد یخساز به شکل زیر مطرح است و ما در ادامه برای رفع این ایراد‌ها به سوالات پاسخ خواهیم داد.

 • یخساز یخچال ال جی کار نمی‌کند؟
 • یخچال ال جی یخ نمی‌سازد ؟
 • عدم یخسازی در یخچال ساید بای ساید ال جی

آیا یخساز ال جی کار نمی‌کند؟

 1. در صورتیکه از آبریز آب نمی‌آید، چک شود شیر آب باز باشد و شلنگ آب در میان راه خم یا پیچ نخورده باشد.
 2. چک کنید کلید ON / OFF  یا  0/1  یخساز درون فریزر در حالت OFF یا O نباشد.
 3. در ساید‌های بنتلی و مدل‌های پایونیر جدید که با تغییر نام وارد بازار شده است ON/ OFF روی صفحه نمایشگر می‌باشد
 4. معمولا” یخچال ساید که تازه نصب می‌شود بعد از 12 ساعت شروع به یخسازی می‌کند و تا 72 ساعت بعد از نصب مقدار یخ سازی خیلی کم است.
 5. در صورتی که در بازه زمانی تقریبا زیاد یخساز در حالت off باشد، در این حالت دستگاه را از پریز کشیده و مجددا به پریز بزنید.

چنانچه در عرض 24 ساعت مشکل حل نشد کار را به متخصص ما بسپارید .یخچال ال جی شما نیاز به تعمیرات دارد؟ از تکنسین‌های متخصص گلدیران کمک بگیرید.ثبت درخواست

 • یخچال ال جی کم یخسازی می کند؟
 • در یخچال ال جی یخ ساخته می‌شود ولی سرعت یخسازی کم است؟

معمولاً یخچال ساید که تازه نصب می‌شود بعد از 12 ساعت شروع به یخسازی می‌کند و تا 72 ساعت بعد از نصب مقدار یخ سازی خیلی کم است که این مورد طبیعی می‌باشد. اگر دستگاه تازه نصب نشده، بررسی کنید که آیا علت تولید کم یخ توسط یخچال، مصرف بالای یخ می‌باشد؟

نکاتی که در رابطه با تعداد یخسازی باید بدانید:

 • تعداد یخسازی در 24 ساعت در مدل‌های مختلف متفاوت است که در صورت استفاده کامل یخ جمع شده در باکس، باید یک بازه زمانی جهت تولید مجدد یخ داده شود.
 • به طور مثال اگر در 24 ساعت 50 قالب یخ تولید شود، مشتری با استفاده 40 قالب یخ باید یک بازه زمانی جهت تولید یخ صبر کند.
 • بررسی کنید آخرین باری که فیلتر تعویض شده چه زمانی بوده است؟ پس از 6 ماه فیلتر باید تعویض گردد. در غیر اینصورت علاوه بر کاهش کیفیت آب، فشار آب نیر کاهش و در نتیچه منجر به آبگیری ضعیف می‌شود.
 • مواد غذایی که در بالاترین طبقه‌ی فریزر قرار دارند حتماً از سقف فاصله داشته باشند. چون خروجی داکت هوا در آن قسمت قرار دارد.
 • تعداد دفعات باز و بسته شدن درب فریزر نیز مهم می‌باشد.
 • در صورت پر شدن باکس یخ، یخسازی متوقف می‌شود. باید باکس خالی شود تا بازوی سنجش یخ درست عمل کند. در مدل سایدهای چهار درب به جای بازوی سنجش یخ، سنسور چشمی وجود دارد.
 • چنانچه از آبریز دستگاه آب می‌آید ولی اصلا” یخ نساخته نیاز به مراجعه تکنسین تعمیرات برای یخچال ال جی می باشد.

یخچال ال جی یخ ساخته ولی بیرون نمی‌دهد؟

در برخی از مدل‌ها که تک پدال می‌باشد گزینه آب و یخ وجود دارد. از انتخاب گزینه یخ اطمینان حاصل شود.  اگر یخ در باکس یخ موجود باشد ولی خارج نمی‌شود این مورد مواقعی پیش می‌آید که :

 1. یخچال خاموش بوده
 2. قطعی برقوجود داشته باشد
 3. مصرف یخ کم باشد

برای رفع این مشکل، باکس یخ را خارج نمایید  و قالب‌های یخ را از هم جدا کنید. در صورتی که یخ‌ها به هم چسبیده اند باکس یخ خالی شود و مجدد در محل خود قرار گیرد.  آیا یخ داخل قسمت خروجی گیر کرده است؟ در صورت بروز این مشکل یخ‌هارا با دست خارج نمایند. در صورت نشتی آب داخل باکس یخ نیاز است کار را به متخصصان ما بسپارید و درخواست تعمیرات ساید بای ساید و یخچال فریزر ال جی خود را ثبت کنید. 

یخساز یخچال ال جی

– چرا در ساید ال جی در حالیکه یخ درشت انتخاب شده یخ ریز خارج می‌شود؟- از یخچال ال جی یخ ریز به جای یخ درشت خارج می‌شود؟

در این حالت،  باکس یخ را خارج نموده و یخ‌ها را از یکدیگر جدا کرده و مجدد داخل باکس یخ ریخته شود. در صورت به هم چسبیدن قالب‌ها، باکس یخ کامل خالی شود و در محل خود قرار گیرد. در صورت عدم رفع ایراد، جهت تشخیص و رفع عیب یخچال ال جی کار را به کاردان بسپارید.

– چرا از آبریز یخچال (ساید بای ساید) ال جی آب خارج نمی شود؟

 سوالات متداول در مورد آبریز به شکل زیر مطرح است و ما در ادامه برای رفع این ایرادها به سوالات پاسخ خواهیم داد.

 • آبریز یخچال ال جی کار نمی‌کند
 • آیا از آبریز ساید ال جی آب خارج نمی‌شود؟
 • آیا شیر آب آبسردکن یخچال ال جی آب نمی‌دهد؟
 • آبریز یخچال ال جی چکه می‌کند؟ 

ایراد عدم کارکرد آبریز می‌تواند به دلایل مختلف از جمله عدم کارکرد پدال آبریز، برداصلی، شیربرقی، عدم اتصال شلنگ به ورودی آب،  مسدود شدن فیلتر آب به علت عدم تعویض آن و در نهایت یخ زدگی و معیوب شدن شلنگ و مخزن آب باشد. لطفا قبل ازهماهنگی جهت حضور تکنسین از باز بودن شیر آب و همچنین عدم تا خوردگی شلنگ اطمینان حاصل کنید و در نهایت برای رفع مشکل از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بگیرید.

 • .در برخی از مدل‌ها که تک پدال می‌باشد، گزینه آب و یخ وجود دارد، چنانچه گزینه آب انتخاب نشده است این امر صورت پذیرد.
 • اگر دستگاه تازه نصب شده، باید حدود 3 دقیقه (البته 3دقیقه نباید ممتد باشد – بعد از 30ثانیه قطع شود) دست خود را روی پدال آبریز بگذاریم تا هوای داخل شلنگ تخلیه شده و آب به ورودی آبریز برسد.
 • اگر موارد فوق رعایت شد و آبریز عمل نمی‌کند، نیاز به ثبت درخواست تعمیرات یخچال ال جی برای مراجعه تکنسین می‌باشد.

توجه داشته باشید که برای مجموعه مواردی که ذکر شد اگر دستگاه و محصول شما توسط تعمیرکاران غیر مجاز و غیر متخصص تعمیر شود، نه تنها مشکل دستگاه برطرف نمی‌شود، بلکه امکان مواجه شدن با مشکلات بیشتر را، برای یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی شما به همراه خواهد داشت.

نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید ال جی کجاست؟

اگر یخچال ساید بای ساید ال جی شما دچار مشکل شده است، کارشناسان گلدیران برای تعمیرات در محل و در منزل ساید بای ساید ال جی آماده‌ی ارائه‌ی خدمات هستند. برای اطلاع از هزینه تعمیرات ساید بای ساید ال جی می‌توانید درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید؛ کارشناس پس از ثبت درخواست با شما تماس می‌گیرند و هزینه تعمیر یخچال ساید LG را به شما اعلام خواهند نمود.

نه به تعمیرکار غیرمجاز

چرا به هیچ وجه نباید سراغ تعمیرکاران غیرمجاز برویم؟

قطعات غیر استاندارد

از قطعات و لوازم غیر استاندارد برای تعمیر دستگاه شما استفاده می‌کنند.

بی اطلاعی از مهارت تعمیرکار

از مهارت نفر تعمیر کار و اینکه آیا آموزش‌های لازم را گذرانده یا خیر اطلاعی ندارید.

نبود مرجع رسیدگی

در صورت بروز مشکل مرجع معتبری جهت درخواست رسیدگی و یا جبران خسارت ندارید.

هزینه های غیر استانداردی

به دلیل در جریان قرار نگرفتن در روند تعمیر دستگاه، هزینه‌های غیر استانداردی را از شما طلب خواهند کرد.

یخچال فریزر ساید بای ساید ال جی

– مشکلات درب یخچال‌های ال جی

 • با باز کردن درب یخچال ال جی، درب دیگری باز و بسته می‌شود
 • کامل بسته نشدن درب یخچال فریزر ال جی
 • علت صدا و بوق زدن یخچال و فریزر ال جی
 • درب یخچال ال جی بسته می‌باشد ولی آلارم باز بودن درب می‌دهد
 • با باز بودن درب یخچال ال جی به مدت طولانی آلارم باز بودن درب نمی‌دهد

این موارد می‌تواند مربوط به خرابی لولا، پایه و همچنین عدم تراز مناسب دستگاه باشد. در صورت مواجه با این ایراد ابتدا دستگاه را تراز کنید. بار اضافی داخل طبقات روی درب را کم کنید. در صورت عدم رفع ایراد ساید بای ساید ال جی جهت مراجعه تکنسین به منظور بررسی و رگلاژ درب اقدام کنید.

صدای غیر عادی یخچال ال جی

 سوالات متداول در مورد صدا دادن یخچال ال جی به شکل زیر مطرح می‌شود. ما در ادامه برای رفع این ایراد‌ها به سوالات پاسخ خواهیم داد.

 • علت صدا و بوق زدن یخچال فریزر ال جی؟
 • چرا یخچال فریزر ال جی صدای نویز می دهد؟
 • یخچال ال جی صدای غیرطبیعی دارد؟
 • آیا صدای یخچال ال جی زیاد و غیر عادی است؟

آیا قبل از اینکه یخچال ال جی شما کار کند، صدای خاصی می‌شنوید و از کار می‌افتد؟

 1. صدای ریختن یخ از یخساز به درون باکس یخ طبیعی می‌باشد.
 2. در یخچا‌ل‌های ساید چند ثانیه بعد از یخ گرفتن صدای بسته شدن دریـچه شنیده می‌شود که این صدا طبیعی می‌باشد.
 3. در صورتی که در زمان باز یا بسته شدن درب‌ها صدای غیر عادی از لولا شنیده شود، بجهت تشخیص ایراد تکنسین باید مراجعه نماید.
 4. در یخچال‌های ساید اگر فقط در زمان آبگیری صدا شنیده می‌شود و همینطور زمانی که یخساز آبگیری می‌کند، این صدا طبیعی می‌باشد. صدای شیر برقی است.
 5. صدایی مانند ریختن قطرات آب بروی جسم داغ : این صدا زمانی شنیده می‌شود که دستگاه در حال یخ‌زدایی (دیفراست) می‌باشد. این مورد طبیعی می‌باشد.
 6. صدای جریان اب: این صدا به دلیل تغییر شرایط ماده سرد کننده دستگاه می‌باشد.وقتی مایع به گاز تغییر می‌کند صدای جاری شدن آب شنیده می‌شود طبیعی می‌باشد.
 7. زمانی که دستگاه تازه نصب شده باشد، صدای بلندتری دارد که به مرور کم می‌شود. به دلیل این که کمپرسور باید با سرعت زیاد کار کند تا سرمای داخل را تامین کند و زمانی که دمای داخلی به میزان معین شده برسد صدا کمتر .می‌شود
 8. ممکن است صدای دیفراست (یخ زدایی) باشد. در زمان دیفراست چون فوم‌های بدنه در اثر اختلاف دما گرم و سرد می‌شوند (منقبض و منبسط می‌شوند) از فوم‌های بدنه صدا شنیده می‌شود، که این صدا‌ها صدای ممتد نمی‌باشد و صداهای تکی و با فاصله می‌باشد.
 9. ممکن است منظورتان صدای کار کردن کمپرسور(موتور) باشد. صدای کمپرسور از لحظه ای که ON(روشن) می‌شود تا زمانی که OFF (خاموش) شود یک صدای یکنواخت می‌باشد یعنی این صدا کم و زیاد نمی‌شود و هر زمانی که کمپرسور یخچال کار می‌کند به یک اندازه صدا می‌دهد.
 10. ممکن است صدای فن باشد. یک فن کنار موتور کار می‌کند و یک فن داخل فریزر. اگر از داخل فریزر «بعضی مواقع» صدای خیلی بلند وغیر عادی شنیده می‌شود و با باز کردن درب دستگاه صدا قطع می شود و بعد از بستن مجدد صدا شروع می‌شود در این مورد نیاز به مراجعه تکنسین می‌باشد.
 11. ممکن است صدا به خاطر تراز نبودن باشد. برای مطمئن شدن از تراز دستگاه، با دست بدنه را نگه داشته و فشار دهید، اگر صدا قطع شود یا کم شود و با جدا کردن دست از بدنه مجدد صدا شروع شود دستگاه تراز نیست.

درصورتی که صدا از هیچکدام از عوامل بالا نبود و مشکل و صدا برایتان غیر عادی بود، جهت مراجعه تکنسین متخصص ما، می‌توانید ثبت درخواست تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی خود را ثبت کنید. درصورتیکه یخچال ال جی شما با مشکل رو به رو شد ما در مقاله 5 نکته تعمیر یخچال و نکات مراقبت از یخچال به نکاتی پرداخته‌ایم که کمک به حل سریع‌تر مشکل دستگاه شما می‌کندیخچال ال جی شما نیاز به تعمیرات دارد؟ از تکنسین‌های متخصص گلدیران کمک بگیرید.ثبت درخواست

علت برفک زدن یخچال ال جی

– سوالات شایع در مورد برفک زدن یخچال ال جی به صورت زیر معمولا بیان می‌شود:

 1. علت برفک زدن یخچال ساید بای ساید ال جی؟
 2. آیا یخچال ال جی برفک میزتد ؟
 3. آیا اواپراتور یخچال ال جی برفک زیاد میزند ؟
 4. داخل فریزر ال جی برفک می زند؟
 • برای مورد چهارم در خصوص بررسی وجود برفک در قسمت یخچال فریزر ال جی به شرح زیر است

وجود شبنم و برفک در کابین یخچال و فریز ال جی مربوط به عوامل زیر می باشد : نشت هوا ناشی از خرابی گسکت‌ها و یا خوب بسته نشدن درب‌ها، عدم دیفراست مناسب، قرار دادن مواد غذایی گرم و یا بدون درپوش داخل یخچال فریزر. در موارد 1 و 2 جهت رفع ایراد، نیاز به مراجعه تعمیرکار می‌باشد. برای اینکار کافیست درخواست تعمیرات یخچال فریزر ال جی را ثبت کنید.

 ساید بای ساید ال جی

– ایرادات مرتبط با مدت زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال ال جی معمولا به دو صورت زیر مطرح می‌شود

 • یخ زدگی مواد داخل یخچال ال جی
 • مواد غذایی در قسمت یخچال ال جی یخ می زند
 1. آیا « تنظیم دما » بصورت صحیح انجام گرفته است؟
 2. قسمت یخچال و فریزر را به دمای نرمال آن تنظیم کنید.
 3. طبقات بالای یخچال خنک ترین قسمت می‌باشند. میوه و سبزیجات و لبنیات را در طبقات بالا قرار ندهند.
 4. در یخچال هرچه از سمت درب به طرف دیواره عقب نزدیک می‌شویم ،خنک‌تر می‌شود. مواد غذایی آبدار نظیر هندوانه نباید به دیواره عقب بچسبد.
 5. میوه و سبزیجات حتما” باید در کشوی جا میوه‌ای قرار گیرد و قرار دادن میوه و سبزیجات بر روی طبقات، آنها را بصورت نیمه فریز نگه می‌دارد.
 6. اگر فقط میوه و سبزی در کشوی اعجاز گر یخ می‌زند، کنترل شود که دمای کشو در حالت نیمه فریز(مرغ و گوشت) نباشد، در این صورت روی دمای میوه و سبزیجات قرار گیرد.

چنانچه با تغییر تنظیم دما به گرم‌ترین درجه و رعایت کردن موارد فوق، مواد غذایی هنوز یخ می‌زند نیاز است دستگاه توسط تکنسین‌های متخصص چک شود.

– مواد غذایی در یخچال ال جی زیاد عمر نمی‌کند

 • میوه و سبزیجات نباید بصورت شسته شده داخل یخچال قرار بگیرند. چون رطوبت که بالا می‌رود عمر کوتاه تری پیدا می‌کنند. این موارد بصورت نشسته در یخچال نگهداری شود و قبل از مصرف شسته شود. میوه و سبزی نباید داخل نایلون قرار بگیرند. چون به علت تعرق بالا عمر کوتاه تری پیدا می‌کنند .
 • خیار و گوجه و کاهو عمر کوتاه‌تری نسبت به سایر سبزی‌ها و میوه‌ها دارند. طبق دستور دفترچه راهنما موز و طالبی دوام چندانی در یخچال ندارند. موز سریع سیاه می‌شود
 • میوه‌های پلاسیده باید از میوه‌های سالم جدا شود، چون اگر در کنار سایر میوه‌ها قرار گیرد همه‌ی میوه‌ها را خراب می‌کنند.
 • بعضی میوه‌ها نظیر سیب، از خود گاز اتیلن متصاعد می‌کنند، که عمر میوه را کوتاه می‌کند. در صنعت از گاز اتیلن برای رسیدن سریع میوه‌های نارس استفاده می‌شود. اگر سیب را در کنار میوه‌های نارس قرار دهیم ، زود‌تر می‌رسند. مدت زمان نگهداری میوه و سبزی در دمای صفر درجه (نیمه فریز)، حداکثر تا 2 هفته و در دمای بین 1 تا 5 درجه حداکثر تا 1 هفته می‌باشد.(منبع: سایت پزشکان ایران)
 • باید به این نکته توجه داشت که فریزر تکثیر باکتری‌ها و قارچ‌ها را متوقف می‌کند و یخچال سرعت تکثیر را کند می‌کند، پس یخچال و فریزر نابود کننده باکتری‌ها و قارچ‌ها نیستند.
 • فقط در حالتی که یخچال سرمای کافی نداشته باشد و گرم‌تر از 5 درجه سانتی گراد باشد، باعث کوتاه شدن عمر مواد غذایی می‌شود. پس قطعه‌ای وجود ندارد که باعث افزایش طول عمر مواد غذایی شود.
 • میوه و سبزیجات روی طبقات قرار نگرفته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای اینکه چطور از شر بوی بد داخل یخچال خلاص شوید می توانید ویدیو چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم را مشاهده کنید.

– علت یکسره کار کردن یخچال فریزر ال جی

مواردی که باعث می‌شود موتور یخچال بیشتر کار کند:

 • در بدو نصب و یا بعد از قطعی برق یا خاموش بودن(هر زمانی که بعد از چند ساعت یا چند روز روشن شده) طبیعی است .
 • مقدار مواد غذایی داخل یخچال یا فریزر زیاد است
 • مواد غذایی جدیدی داخل دستگاه گذاشته شده است. مواد غذایی از دریچه‌هایی که سرما وارد می‌شود فاصله داشته باشند .
 • فاصله دستگاه از پشت نسبت به دیوار بایستی حداقل 10 سانتی‌متر باشد.
 • از کناره‌ها نیز 5 سانتیمتر این فاصله رعایت گردد و از سقف 30 سانتی‌ متر.
 • جابجایی هوا در عملکرد کمپرسور یخچال موثر است.
 • یخچال بایستی از وسایل حرارت زا مثل گاز، شوفاژ، بخاری، آبگرمکن و یا نور مستقیم آفتاب فاصله داشته باشد .
 • درب یخچال یا فریزر زیاد باز و بسته می‌شود.
 • غذای گرم داخل دستگاه قرار داده شده است.

دوست دارید هزینه‌ی قبض برقتان را کاهش دهید؟ پس 16ترفند کاهش قبض برق را مطالعه کنید.مطالعه مقاله

علت بوق زدن یخچال ال جی

گاهی امکان دارد صدای بوق یخچال ال جی، توجه شما را جلب کند. به همین دلیل به دنبال علت و رفع آن باشید. در ادامه قرار است به توضیح این موضوع بپردازیم.

درب یخچال ال جی شما بسته است ولی آلارم باز بودن درب را می‌دهد  :

 • ابتدا مطمئن شوید که درب یخچال کاملا بسته باشد و چیزی مانع از بسته شدن درب نشده باشد.
 • اگر یخچال شما ساید بای ساید است، درب بار را یکبار باز و مجدد ببندید.
 • اگر با چک کردن هر دو حالت مشکل صدا و بوق زدن یخچال ال جی شما برطرف نشد نیاز است که به تکنسین‌های متخصص ما اطلاع دهید.

در صورتیکه درب یخچال ال جی باز است ولی آلارم باز بودن درب را نمی‌دهد :

 • برخی از از مدل‌های یخچال ال جی کلید (ALARM) آلارم دارد که با علامت بلندگو، روی نمایشگر نمایش داده می‌شود، می‌توانید آن را فعال یا غیر فعال کنید.
 • در بعضی از مدل‌های یخچال ال جی اگر 5 ثانیه دکمه (بلندگو) نگه داشته شود آلارم قطع می‌شود و اگر مجدد 5 ثانیه دیگر نگه‌ داشته شود آلارم فعال می‌شود.
 • البته ممکن است یخچال شما مثل برخی از مدل‌ها از ابتدا آلارم باز بودن درب را نداشته باشد.
 • توجه داشته باشید که اگر درب یخچال ال جی بیشتر از یک دقیقه باز بماند صدای آلارم خواهد داد.

نکته :

 • در صورتی که یخچال ال جی شما کلید ALARM ندارد و صدای دستگاه قطع شده باشد برای رفع مشکل می‌توانید به تکنسین‌های متخصص ما اطلاع دهید.
 • اما در حالت دیگر، در صورتی که یخچال ال جی قبلاٌ آلارم داشته و الان قطع شده است درخواست تعمیر خود را ثبت کنید.

سرویس دوره ای :

سرویس دوره ای ال جی

برای اینکه به طول عمر محصولاتتان کمک کنید و بتوانید با خیال راحت، یک عمر از آن‌ها استفاده کنید، باید به آنها رسیدگی کنید. لوازم خانگی هم مثل بدن انسان، نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد، حال برای اینکه این مراقبت، اصولی و بدرستی انجام شود شرایط نگهداری آن به دو دسته تقسیم می‌شود.

دسته اول: ما با ارائه مطالب مورد نیاز به شما، کمک می‌کنیم خودتان مراقبت و نگهداری از محصولات را، با اطلاعات کافی و به صورت صحیح انجام دهید.می‌توانید در قسمت دانستنی‌های سایت مقاله صفر تا صد تمیز کردن یخچال  و چگونه عمر محصولات خانگی خود را دوبرابر کنیم را مطالعه کنید. دقت داشته باشید که با مطالعه مقاله آموزش مرحله به مرحله  استفاده از Smart ThinQ برای یخچال ال جی  می‌توانید کنترل یخچال خود را بدست بگیرید.دسته دوم: اصول و مواردی که نیاز است هر 6ماه یکبار توسط تکنسین‌های متخصص و حرفه‌ای گلدیران، در حضور شما انجام شود، تا ضمن رسیدگی به محصول، از سلامت دستگاه و عدم بروز مشکل آتی در آن نیز، اطمینان خاطر پیدا کنید. برای انجام دسته‌ی دوم و سرویس توسط تکنسین‌های متخصص، ثبت درخواست سرویس دوره‌ای خود را انجام دهید.

چرا نباید بابت تعمیر یخچال ال جی نگران باشیم؟

اگرچه همه‌ی یخچال ها ممکن است خراب شوند، اما یخچال ال جی با برخورداری از پشتیبانی گلدیران یک مزیت بزرگ در اختیار دارد. تمام مشکلات یخچال شما در گلدیران به سادگی تعمیر خواهد شد. فرقی نمی‌کند یخچال شما چه مدلی باشد. با استفاده از تمدید گارانتی، گلدیران در بسیاری از موارد به صورت رایگان تعمیر می‌کند. در مورد خرابی‌های بزرگ‌تر نیز تعمیر یخچال ال جی به دست گلدیران هم مقرون به صرفه‌تر است و هم ایمن‌تر. مطالعه مقاله 7 روش برای تعمیر یخچال ال جی در خانه برای سوالات متدوال شما نوسته شده است مطالعه آن را نیز فراموش نکنید.

اگر به طور کامل می‌خواهید با مزیت‌های گارانتی آشنا بشوید توصیه ما این است که مقاله وقت آن رسیده با گارانتی آشتی کنیم و تمدید گارانتی چه فایده‌ای برای مشتریان دارد را مطالعه کنید.یک توصیه: اگر به فکر خرید یخچال هستید، بهتر است برای مواجه نشدن با چنین مشکلاتی که در این مقاله به آن پرداختیم یخچالتان را از مرکزهای فروش معتبر، همراه با گارانتی بخرید. هر یخچال ممکن است به هزاران دلیل مختلف دچار اشکال شود؛ اما اگر در هنگام خرید به گارانتی معتبر محصول دقت کنید، کارتان در این مواقع خیلی راحت‌تر است. برای پیدا کردن نمایندگی های مجاز ما هم فقط کافی است وارد قسمت نمایندگی‌های مجاز شوید و پس از خرید می توانید برای نصب دستگاهتان در قسمت نصب ثبت درخواست خود را به راحتی انجام دهید.

برگشت به بالا Call Now Buttonتماس با کارشناس لمس کنید