تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در تهران با بیش از20 سال سابقه ماشین لباسشویی ال جی با ضمانت و گارانتی خدمات جنرال سرویس سنتر .

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی -جنرال سرویس مرکز مجاز خدمات و تعمیر لباسشویی ال جی در تهران است.بیش از 30 سال سابقه خدمات جنرال سرویس در تهران می باشد. 130 کارشناس تعمیرات لوازم خانگی و متخصص تعمیر لباسشویی ال جی آماده کمک به شما می باشند .در صورت خرابی لباسشویی ال جی با مرکز جنرال سرویس تماس بگیرید تا کارشناسان ما جهت رفع ایراد لباسشویی ال جی به شما کمک کنند.


از وقتی ماشین لباسشویی به خانه‌ها راه پیدا کرد، تحول عظیمی در خانه‌داری ایجاد شد!

این ماشین جادویی به سادگی زحمت رخت شستن را از دوشمان برداشت و باعث صرفه‌جویی در زمان و انرژی ما شد. حالا ما هم در قبال این راحتی لازم است نکاتی را برای نگهداری و تعمیرات لباسشویی ال جی رعایت کنیم، تا خدایی نکرده هزینه تعویض آن را متحمل نشویم.ال جی انواع مختلفی از ماشین لباسشویی را برای مصارف خانگی تولید می‌کند. این دستگاه‌های پیشرفته عموماً رتبه بالایی از نظر مقرون به صرفه بودن، عملکرد، طراحی و ظرفیت بین مصرف‌کنندگان دارند. اما ممکن است به دلایل مختلف گاهی مشکلاتی در ماشین لباسشویی دیده شود. اما نگران نباشید، بسیاری از آنها را به راحتی می‌توان برطرف کرد.فقط کافی است، دلیل هر گونه مشکل در ماشین لباسشوییتان هر چه سریع‌تر بررسی شود. در واقع خرابی ماشین لباسشویی یک هشدار است

برنامه های ماشین لباسشویی ال جی

ماشین‌های لباسشویی دستگاه دوست داشتنی خانه در این دوره هستند. کار را به قدری برای ما ساده کرده اند که برای شستن چند تکه لباس هم ترجیح می‌دهیم لباسشویی را روشن کنیم. و به این شکل به سادگی لباس‌ها را بشوییم؛ بنابراین شاید یکی از دستگاه‌های ضروری منزل ما باشد و حتما خرابی آن باعث خلل می‌شود. پس بهتر است برای تعمیر سریع‌تر آن اقدام کنیم و دستگاه را به متخصص لباسشویی ال جی بسپاریم.

 

برنامه های ماشین لباسشویی ال جی

پر تکرارترین علت خرابی و ایرادات شایع ماشین لباسشویی ال جی  

در این مقاله سعی بر این داریم تا پرتکرارترین علت خرابی و ایرادات شایع در ماشین لباسشویی را بیان کنیم تا در صورت بروز مشکلات متفاوت در دستگاهتان، منشا ایراد آن را بدانید و راه حل برطرف کردن آن را پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر فقط کافی است ادامه مطالب را مطالعه کنید.

– کد خطا یا ارورهای لباسشویی الجی (LG)

گاهی ممکن است بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی با حروف انگلیسی مواجه شوید، که این حروف نشان دهنده‌ی خطا یا error بر روی دستگاه شماست. حال برای اینکه متوجه بشوید، علت پیغام، کد خطا یا ارورلباسشویی ال جی مربوط به چه مشکلی است، موارد زیر را مطالعه کنید.

 

UE: نامتعادل بودن لباس‌های داخل دیگEI یا AE: خطای نشت آبOE: خطای تخلیهPF: خطای قطع ناگهانی برقPE: خطای سنسور فشارLE: خطای موتور DDUE: خطای عدم تعادل دیگDE: خطای سوئیچ دربNC: خطای ماژول NFCو…. جهت مشاهده همه خطاها و دانستن روش‌های رفع خطاهای لباسشویی ال جی، پیشنهاد می‌کنیم سری به قسمت خطاهای متداول دستگاه‌ها در سایت بزنید.

مشکلات عدم کارکرد ماشین لباسشویی ال جی

شاید یکی از نگران کننده‌ترین ایراد در هر دستگاهی، مشکل روشن نشدن آن باشد. حالا فرض کنید لباسشویی روشن نمی‌شود و همه‌ی لباس های کثیف کل هفته را برای آخر هفته جمع کرده‌اید، تا لباسشویی در کم‌ترین زمان آن‌ها را تحویل دهد، و حالا با این مشکل مواجه شدیم، باید با لباس‌های کثیف خود چه کنیم؟هنگام مواجه شدن با این مشکلات بهتر است اول راه حل‌های قابل انجام در منزل را خودتان انجام دهید. در صورتی که مشکل برطرف نشد حتما برای رفع ایراد، کار را به متخصصان بسپارید و با نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید. 

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

 لباسشویی ال جی روشن نمی‌شود

ماشین لباسشویی ال جی وارد برنامه نمی‌شود

لباسشویی ال جی روشن نمی‌شود

اگر ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود، توصیه ما به شما این است که مراحلی که در ادامه گفته خواهد شد را انجام دهید؛

 1. بررسی کنید تا مطمئن شوید پریز برق مشکلی نداشته باشد. برای کنترل پریز می‌توانید دستگاه دیگری مثل سشوار را به همان پریز برق بزنید تا معلوم شود برق دارد یا نه.
 2. از سه راهی جهت برق استفاده نکنید. لباسشویی باید مستقیما به یک پریز مستقل وصل باشد. در صورتی که دستگاه دیگر مثل سشوار با این محافظ یا سه راهی کار می‌کند باز هم تاکید می‌شود دستگاه به صورت مستقیم به پریز برق زده شود.
 3. آیا دوشاخه مشکلی ندارد؟ بدین معنا که کاملا داخل پریز باشد یا شکل ظاهری دوشاخه دفرمه نشده باشد. در صورت دفرمه شدن دوشاخه باید تکنسین جهت رفع ایراد دو شاخه مراجعه کند.
 4. در نهایت اگر با چک کردن این موارد دستگاه روشن نشد، احتیاج است که تعمیر لباسشویی ال جی توسط کارشناس متخصص انجام شود؛ برای رفع ایراد می‌توانید با نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در تماس باشید.

ماشین لباسشویی ال جی وارد برنامه نمی‌شود

در این مواقع حتما مواردی را که در ادامه بیان خواهد شد را بررسی کنید:

 1. چک کنید که درب ماشین لباسشویی کاملا” بسته شده باشد و کلید START را زده باشید.
 2. دقت داشته باشید که کلید قفل کودک را فعال نکرده باشید. چون در این صورت دستگاه وارد برنامه نمی‌شود و پیغام CL روی صفحه نمایش می‌آید و یا چراغ CHILD LOCK روشن می‌شود که در این صورت باید آن را غیرفعال کنید.
 3. حتما چک کنید که شیر آب منزل باز باشد و قطعی آب وجود نداشته باشد .
 4. دکمه TIME DELAY جهت شستشوی با تاخیر است یعنی دستگاه دیرتر یا سر زمان مشخصی شروع به کار کند. دقت کنید که این کلید را فعال نکرده باشید.
 5. در لباسشویی‌های بدون تسمه در بعضی برنامه‌هایی (مثل COTTON و SYNTHETIC ) دستگاه همان ابتدا زمان نمی‌دهد و شروع به آبگیری نمی‌کند و بعد از چند دور چرخش (فعال شدن سنسور وزن لباس) زمان می‌دهد و شروع به آبگیری می‌کند.
 6. نکته دیگر این که حتما قواره لباس‌ها را چک کنید. چون در مواقعی که بیش از حد، یا کم تر از حد، لباس داخل ماشین ریخته شود، دچار مشکل عدم تعادل می‌شود و شروع به کار نمی‌کند .
 7. در نهایت اگر ماشین لباسشویی خطا ( LE، PE، Te و … ) می‌دهد نشان دهنده یک ایراد در دستگاه هست و طبیعتا در این حالت نمی‌تواند شروع به کار کند تا ایراد رفع شود. برای آگاهی از علت ارورهای لباسشویی می‌توانید به قسمت خطاهای متداول دستگاه‌ها مراجعه نمایید.
 • دقت نمایید که باید بعد از زدن دکمه START به مدت یک دقیقه صبر کنید تا ماشین وارد برنامه شستشو شود. اگر مجموع این موارد چک شد و ایراد ناشی از این‌ها نبود حتما باید دستگاه به صورت تخصصی چک شود و کار به کاردان سپرده شود.

مشکلاتی که در شستشو ماشین لباسشویی ممکن است به وجود آید :

مشکلات شستشو ماشین لباسشویی ال جی

اصلی ترین کاری که ماشین لباسشویی‌ها بر عهده دارند، شستن لباس هاست. در زندگی‌های ماشینی امروزه، که صرفه جویی در وقت و انجام دادن کارها در کمترین زمان برای مردم اهمیت زیادی دارد، استفاده از ماشین لباسشویی کمک به سرعت بخشیدن کارها می‌کند.ماشین لباسشویی از جمله دستگاه‌هایی است که اگر به مشکل بخورد کار را برای ما سخت خواهد کرد. اگر این مواردی که در ادامه گفته می‌شود در لباسشویی خود دیدید، بهتر است راه حل‌هایی که بیان خواهد شد را انجام دهید. در غیر این صورت نیاز به حل مشکل توسط تعمیرکار متخصص را دارید و بهتر است با نمایندگی لباسشویی ال جی در تماس باشید.مشکلات به وجود آمده در این خصوص به شکل زیر مطرح می‌شود:

 1. لباسشویی ال جی لباس‌‌‌ها را خوب نمی‌شوید
 2. در لباسشویی ال جی مقداری از پودر یا کف روی البسه باقی می‌ماند
 3. بعد از پایان کار لباسشویی ال جی، لباس را که از داخل ماشین خارج می‌کنیم کاملا داغ است
 4. بعد از پایان کار لباسشویی ال جی نرم کننده در جاپودری باقی مانده و استفاده نشده
 5. لباسشویی لباس‌ها را پاره می‌کند

لباسشویی ال جی لباس‌ها را خوب نمی‌شوید

بهتر است اول مقدار لباس داخل دستگاه را چک کنید. اگر بیشتر از ظرفیت ماشین باشد طبیعتا خوب نمی‌شوید.

 1. منظور از ظرفیت ماشین لباسشویی مقدار مجاز لباس داخل دستگاه است، که بسته به جنس و برنامه انتخابی و ظرفیت ماشین لباسشویی فرق می‌کند.
 2. حتما مقدار شوینده را چک کنید، این مقدار باید متناسب با میزان لباس و نوع آن باشد.
 3.  

جهت شستشوی لباس‌های معمولی روزمره، برنامه SYNTHETIC دمای آب 40 درجه، و برای شستشوی لباس‌های سفید مقاوم، ( کلا” لباس‌هایی که رنگ نمی‌دهند و حساس و ظریف نیستند) برنامه COTTON و دمای 60 درجه توصیه می‌شود. جهت تمیز شدن بهتر لباس‌ها می‌توانید در برنامه COTTON و SYNTHETIC سمت راست جاپودری، پودر اضافه بریزید و کلید PRE WASH را قبل از زدن استارت فعال کنید.

در لباسشویی ال جی مقداری از پودر یا کف روی البسه باقی می‌ماند

درصورتی که لباسشویی شما به خوبی از پودر استفاده نمی‌کند، یا اینکه بعد از اتمام کار هنوز روی لباس‌ها کف می‌بینید، می‌تواند عوامل به وجود آورنده مختلفی داشته باشد. البته نوع و مقدار پودری که استفاده می‌کنید و اینکه در مخزن درست ریخته شده یا خیر. می‌تواند از جمله علت‌های باقی ماندن پودر یا کف روی لباس‌ها در ماشین لباسشویی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و دانستن راه حل‌های آن مراحل زیر را انجام دهید.

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در شهرک غرب

 1. حتما از پودر ماشین لباسشویی استفاده شود. یعنی از پودر دستی یا پودر صابون استفاده نکنید.
 2. پودر را فقط در قسمت «پودر اصلی» بریزید و بیشتر از نصف پودر ریخته نشود.
 3. در صورتی که پودر اضافه در قسمت «پیش شستشو» ریختید، حتما کلید PRE WASH را فعال کنید (البته در همه برنامه‌ها فعال نمی‌شود).
 4. در زمان شستشوی « پرده و توری و ملحفه و…» از پودر کمتری استفاده کنید.
 5. دکمه PRE WASH یک برنامه پیش شسشتو یا جهت شستشو اضافه است که در برخی از مدل‌های لباسشویی وجود دارد (البته در همه برنامه‌ها فعال نمی شود)، به همین جهت قسمت جاپودری آن جدا، احتیاج به پرکردن پودر دارد و اگر اشتباها در این قسمت پودر ریخته شود و کلید آن را فعال نکرده باشید به درستی نمی‌تواند ماشین لباسشویی شستشو را انجام دهد
 6. از برنامه RINSE برای تمیز شدن لباس می‌توانید استفاده کنید (البته بعضی از مدل‌ها این برنامه را ندارند).
 7. برنامه‌ی RINSE آبکشی اضافه است، در صورتی که که مدل لباسشویی شما این برنامه را داشته باشد، می‌توانید برای تمییز شدن و پاک شدن کف از روی لباس‌ها از این برنامه جهت آبکشی اضافه استفاده کنید.

بعد از پایان کار لباسشویی ال جی ، لباس را که از داخل ماشین خارج می‌کنیم کاملا داغ است

گاهی امکان دارد بعد از پایان کار لباسشویی ال جی، لباس‌ها را که از داخل ماشین خارج می‌کنید کاملا داغ باشد.

و ندانید چه دلیلی باعث به وجود آمدن این مشکل شده است. خب بهتر است بدانید که در حالت عادی، آبکشی در ماشین لباسشویی با آب سرد انجام می‌شود. مواقعی که شلنگ ورودی سرد و گرم جابجا نصب شوند، باعث می‌شود که آبکشی با آب داغ انجام شود. در این موارد با جا به جا کردن شلنگ‌ها مشکل برطرف می‌شود.توجه کنید که اگر از برنامه MEDIC RINSE برای شستشو استفاده می‌کنید، این برنامه آبکشی با آب داغ را انجام می‌دهد، یعنی تقریبا با بالاترین درجه آب، لباس‌ها را می‌شوید که در این مواقع داغ بودن لباس بعد از اتمام کار طبیعی است.اما اگر شلنگ‌های آب سرد و گرم درست نصب شده بود و از برنامه MEDIC RINSE  استفاده نکرده بودید و هم چنان لباس‌ها بعد از اتمام کار داغ بود، بهتر است برای رفع مشکل و پیدا کردن منشا ایراد تکنسین‌های جنرال سرویس برای حل آن مراجعه کنند.

– بعد از پایان کار لباسشویی ال جی نرم کننده در جاپودری باقی مانده و استفاده نمی‌شود

بسیاری از مشتریان این سوال را می‌پرسند که نرم کننده ماشین لباسشویی را در کدام قسمت بریزیم؟ و یا نحوه ریختن مایع نرم کنده در لباسشویی چگونه است؟ دقیقا سوال بسیار خوبیست، چرا که عدم رعایت مواردی می‌تواند باعث شود که ماشین لباسشویی از نرم کننده استفاده نکند. در ادامه چند راهکار بسیار ساده برای رفع این مشکل و هم چنین نحوه استفاده از نرم کننده در لباسشویی بیان خواهیم کرد.

 1. حتما در این مواقع کشوی جا پودری از محل خود خارج و شسته شود. همینطور قسمت مربوط به نرم کننده (قطعه پلاستیکی آبی یا سبز رنگ) نیز از کشو جدا و شسته شود.
 2. نرم کننده حتما تا زیر خط MAX ریخته شود.
 3. نرم کننده حتما باید با آب رقیق شود.

این 3 موردی که در بالا بیان شد را چک کنید، اگر هم‌چنان دستگاه از نرم کننده استفاده نمی‌کرد، بهتر است برای تشخیص عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی از متخصصین حرفه ای کمک بگیرید.

– لباسشویی ال جی لباس‌ها را پاره می‌کند

اگر به دنبال علت پاره شدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی هستید و یا می‌خواهید علت نخ کش یا سوراخ شدن لباس‌ها در لباسشویی را بدانید، کافیست 3 مورد زیر را بررسی نمایید.

 • زمانی که دستگاه خاموش است، سطح درام را با دست چک کنید که بر آمدگی نداشته باشد .
 • توجه کنید پارگی آن‌ها بخاطر شی نوک تیز لباس‌ها نباشد. (زیپ، سگک کمربند)
 • اگر تار و پود لباس پوسیده باشد امکان اینکه در اثر شستشو پاره شود وجود دارد.

– مشکلات آبگیری در لباسشویی ال جی

مشکلات آبگیری ماشین لباسشویی ال جی

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در ماشین لباسشویی رخ دهد، ایراداتی در زمینه آبگیری می‌باشد که این دسته از ایرادات به شکل‌هایی که بیان خواهد شد ممکن است نمایان شود. در ادامه برای هرکدام راه حل‌هایی را برایتان آورده‌ایم. در صورتیکه با انجام دادن این موارد مشکل برطرف نشد می‌توانید روی کمک متخصصان گلدیران برای بازدید و تعمیر ماشین لباسشویی ارزشمندتان حساب کنید. مشکلات آبگیری در لباسشویی می‌تواند به شکل‌های مختلف که در زیر آمده است نمایان گردد. در ادامه راه‌های حل این مشکلات را نیز برای شما بیان خواهیم کرد.

 1. لباسشویی ال جی آبگیری نمی‌کند یا ارور IE می دهد/علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی یا نیامدن آب داخل دستگاه
 2. لباسشویی ال جی تنها با آب گرم می‌شوید
 3. ماشین لباسشویی ال جی خود به خود آبگیری می‌کند
 4. آب گرم وارد دستگاه لباسشویی ال جی نمی‌شود

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در سعادت آباد

– لباسشویی ال جی آبگیری نمی‌کند یا ارور IE می دهد/ علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

 1. چک کنید که شیر آب باز و فشار آن مناسب باشد. چنانچه فشار آب کم باشد ماشین لباسشویی آبگیری نمی‌کند.
 2. دقت کنید که شلنگ آب در پشت دستگاه پیچ و تا نخورده باشد.
 3. چک کنید که درب دستگاه کاملا بسته شده و کلید start را انتخاب کرده باشید.
 4. مطمئن شوید که کلید TIME DELAY انتخاب نشده باشد. چون در این حالت دستگاه چند ساعت دیگر شروع به کار می‌کند.
 5. در مدل‌های بدون تسمه در برنامه‌های COTTON و SYNTHETIC بعد از انتخاب کلید START یک دقیقه طول می‌کشد تا سنسور وزن البسه فعال شود و دستگاه آبگیری کند.

در صورتی که مجموع این موارد را چک کردید و ایراد ناشی ازین آن‌ها نبود احتیاج است متخصص از نمایندگی لباسشویی ال جی جهت رفع ایراد مراجعه کند.

– لباسشویی ال جی تنها با آب گرم می شوید

 1. حتما چک کنید که شیر آب سرد باز باشد و ورودی آب سرد را چک کنید.
 2. تنظیمات دمای آب در برنامه شستشو را چک کنید. چون در برخی از برنامه‌ها آب گرم استفاده می‌شود. از قبیل (COTTON 60 -95 SYNTHETIC60 )
 3. در صورتی که دمای آب را COLD (سرد) ، 30 و 40 درجه انتخاب کنید و مجددا آب گرم وارد دستگاه شود، احتمالا شلنگ‌های دستگاه جابه جا نصب شده اند.
 4. چک کنید که سرشلنگ قرمز رنگ به شیر آب گرم و انتهای آن به ورودی HOT لباسشویی وصل شده باشد

– ماشین لباسشویی ال جی خود به خود آبگیری می‌کند

 1. در صورتی که ماشین لباسشویی، آبگیریِ بیش از حد و یا قطع نشدن آبگیری در حین کار دارد، در این حالت تنها راه حل مراجعه متخصص فنی برای رفع ایراد است.
 2. گاهی اوقات ممکن است بعد از 24 ساعت استفاده از دستگاه درون لباسشویی پر از آب شود.

دلیل بروز ایراد ها می تواند :حالت 1 : اگر آب جمع شده زلال نباشد و دارای بوی بد باشد : این آب به دلیل برگشت آب فاضلاب به درون لباسشویی است که باید مشکل فاضلاب را برطرف کنید .حالت 2 : اگر از برنامه‌هایی که در آن از آب گرم استفاده می‌کند مدت طولانی استفاده نشود می‌تواند موجب بروز این ایراد شود.پس بهتر است اول مطمئن شوید که آب گرم به دستگاه وصل است، در صورتی که آب گرم به دستگاه وصل نیست باید تکنسین تعمیرکار گلدیران جهت رفع ایراد مراجعه کند. چون شیر برقی آب سرد نشتی دارد. در حالتی که آب گرم به دستگاه متصل بود یک بار در برنامه COTTON در دمای 60 درجه لباسشویی را بدون لباس روشن نمایید. و بعد از 24 ساعت بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر، در صورتی که مشکل حل نشد باید تکنسین جهت رفع ایراد مراجعه کند.

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در پیروزی

– آب گرم وارد دستگاه لباسشویی ال جی نمی شود

در این مواقع موارد زیر را حتما چک کنید؛

 1. شلنگ ورودی آب گرم نصب شده باشد.
 2. شیر آب گرم بسته نباشد.
 3. شلنگ ورودی آب گرم تاخوردگی نداشته باشد.
 4. درجه مورد نظر یا برنامه انتخابی به گونه‌ای باشد که نیاز به آب گرم داشته باشد. برنامه‌های شستشو از 60 درجه به بالا از آب گرم استفاده می‌کنند، (مثل COTTON و SYNTHETIC ) .در دماهای 30 و 40 درجه هیتر دستگاه آب را گرم می‌کند.

در صورتی که دما 60 یا 95 درجه انتخاب شود، چون بالاترین دما است اگر آب گرم وارد دستگاه نشود باید کار را به کاردان بسپارید و تکنسین جهت تعمیرات لباسشویی ال جی مراجعه کند.

– مشکل تخلیه در ماشین لباسشویی ال جی

مشکلات تخلیه ماشین لباسشویی

اگر در حال حاضر با مشکل عدم تخلیه ماشین لباسشویی‌تان رو به رو هستید و به این مورد مشکوک شده‌اید، فرصت را از دست ندهید و مطالبی که در ادامه بیان خواهد شد را دنبال کنید. در صورتی که مشکل تخلیه برطرف نشد، بهتر است برای حل آن کار را به متخصصان حرفه‌ای بسپارید

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران

– لباسشویی ال جی تخلیه نمی‌کند یا ارور OE می دهد/ مشکل عدم تخلیه ماشین لباسشویی

در چنین مواقعی معمولا ماشین لباسشویی پیغام OE می‌دهد. (در بعضی از مدل‌های قدیمی NO DRAIN روشن می‌شود)

 1. فیلتر پمپ تخلیه پایین دستگاه را باز کنید و آن را تمییز کنید.
 2. چک کنید که شلنگ تخلیه پیچ و تا نخورده باشد و یا گرفتگی نداشته باشد.
 3. محلی که آب از آن تخلیه می‌شود را حتما چک کنید، ممکن است دستگاه سالم باشد ولی محلی که باید آب تخلیه شود مسدود باشد.
 4. ارتفاع مجاز شلنگ تخلیه رعایت شده باشد. (حداقل 60 سانتی متر و حداکثر یک متر باید باشد)
 5. اگر کلید rinse hold انتخاب شده باشد، بعد از آب کشی آخر آب تخلیه نمی‌شود. و کار دستگاه متوقف می‌شود (در این حالت عدد 1 یا 2 بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌گردد) ، برای ادامه کار باید دور خشک کن داده شود و کلید استارت انتخاب گردیده تا آب تخلیه و ادامه کار انجام گردد.
 6. میزان وارد شدن شلنگ تخلیه به داخل فاضلاب را چک کنید. نباید سر شلنگ به آب رسیده باشد.

در صورتی که مشکل ماشین لباسشویی برطرف نشد احتیاج است که تکنسین از نمایندگی لباسشویی ال جی جهت تعمیر ماشین لباسشویی ال جی مراجعه کند.

– لباسشویی ال جی هم زمان با آبگیری تخلیه می‌کند

این مورد معمولاً در لباسشویی‌های درب از بالا (سطلی) مشاهده می‌شود و معمولاً 2 علت دارد:

 1. حداقل ارتفاع مجاز شلنگ تخلیه (60cm) رعایت نشده است .
 2. با انتخاب کلید water level مقدار آبگیری زیاد (XL) انتخاب شده است. توصیه می‌شود که این برنامه را انتخاب نکنید، تا مقدار آبگیری به صورت اتومات توسط دستگاه انجام گردد.

– مشکلات نشتی در لباسشویی ال جی

مشکلات نشتی ماشین لباسشویی

– نشتی از قسمت جاپودری و زیر درب دستگاه لباسشویی ال جی

– نشتی از زیر دستگاه ماشین لباسشویی ال جی

– چرا از ماشین لباسشویی ال جی آب چکه می‌کند

– نشتی از قسمت جاپودری و زیر درب دستگاه لباسشویی ال جی

گاهی ممکن است مشاهده کنید، که از زیر جاپودری یا درب لباسشویی آب بیرون می‌ریزد. برای آگاهی بیشتر از دلایل نشت آب از جاپودری لباسشویی و برطرف کردن این مشکل توسط خودتان، حتما مواردی که در ادامه آورده شده را مطالعه نمایید.

 1.  افزایش فشار آب و میزان پودر می تواند عاملی برای نشتی باشد.
 2. جاپودری را کاملا شسته و خشک کنید و مجدد پودر داخل آن بریزید.
 3. اگر بین لاستیک و درب « نخ و یا مو » باشد باعث ایجاد نشت آب از زیر درب می‌شود.
 4. اگر فقط در زمان شستشوی پرده یا تور نشت آب وجود دارد و در مواقع دیگر این مشکل را ندارد. توصیه می‌کنیم که در چنین مواقعی پودر کمتری استفاده کنید و در قسمت پودر اضافه، پودر نریزید (فقط قسمت پودر اصلی پودر بریزید).
 5. کنترل کنید که مقدار پودر به اندازه باشد.( بیشتر از خط نشانگر نباشد)
 6. برای شستشو فقط می‌بایست قسمت پودر اصلی پودر ریخته شود .و در صورت ریختن پودر در سمت راست جا پودری، انتخاب برنامه pre wash الزامی می‌باشد. (برنامه pre wash در تمامی برنامه‌ها فعال نمی‌شود)

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در یوسف آباد

درصورتی که مجموعه این موارد را چک کردید و مشکل برطرف نشد نیاز به مراجعه متخصص از نمایندگی لباسشویی ال جی برای آموزش تعمیر ماشین لباسشویی ال جی می‌باشد.

– نشتی از زیر دستگاه ماشین لباسشویی ال جی

نشتی از زیر ماشین لباسشویی

حتما چک کنید نشتی از محل یا دستگاه دیگری نباشد.در صورتی که نشتی ابتدای کار دستگاه باشد ممکن است فشار اب زیاد باشد، میزان پودر و تمیز بودن جاپودری را هم چک کنید.در صورتی که نشتی از زیر خود دستگاه باشد:

 1. شلنگ تخلیه را چک کنید که از محل فاضلاب خارج نشده باشد. ممکن است خروجی تخلیه مسدود باشد و آبی که دستگاه تخلیه می‌کند مجدد به بیرون برگردد، که در این صورت باید خروجی تخلیه را چک کنید.
 2. محل اتصال شلنگ ورودی به شیر آب و محل اتصال به پشت ماشین لباسشویی را چک کنید.
 3. اگر که شلنگ ورودی آب یا شلنگ تخلیه سوراخ یا پاره شده باشد. شلنگ باید تعویض شود
 4. که نشتی از محل اتصال شلنگ تخلیه به فاضلاب منزل باشد ایراد از دستگاه نیست و باید به تاسسیاتی (لوله‌کش) اطلاع دهید.

که مجموعه موارد را چک کردید و مشکل دستگاه برطرف نشد نیاز است از نمایندگی لباسشویی ال جی جهت رفع ایراد و تعمیرات تکنسین متخصص مراجعه کند.

– چرا از ماشین لباسشویی آب چکه می‌کند

در صورتی که نشتی ابتدای کار دستگاه باشد ممکن است فشار آب زیاد باشد، میزان پودر و تمیز بودن جاپودری بررسی کنید.در صورتی که نشتی از زیر دستگاه باشد:

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در قیطریه

 1. بررسی شود شلنگ تخلیه از محل فاضلاب خارج نشده باشد. ممکن است خروجی تخلیه مسدود باشد و آبی که دستگاه  تخلیه می‌کند مجدد به بیرون برگردد، که در این صورت باید خروجی تخلیه توسط خودتان چک شود. 
 2. محل اتصال شلنگ ورودی به شیر آب و محل اتصال به پشت دستگاه چک شود.
 3. اگر که شلنگ ورودی آب یا شلنگ تخلیه سوراخ یا پاره شده باشد، شلنگ باید تعویض شود.
 4. در صورتی که نشتی از محل اتصال شلنگ تخلیه به فاضلاب منزل باشد، ایراد از دستگاه نمی‌باشد و باید جهت مراجعه و بررسی توسط تاسسیاتی (لوله کش) هماهنگ نمایید.
 5. در صورتی که نشتی از زیر پایه یا از پنل (زیر کلیدها) یا از کناره‌های دستگاه باشد. از بسته شدن کامل جاپودری مطمئن شوید و سپس اقدام به تمیز کردن داخل جاپودری کنید.

نیاز به تعمیر لباسشویی ال جی دارید؟ از تکنسین‌های نمایندگی لباسشویی ال جی کمک بگیرید.ثبت درخواست

– علت‌های لرزش و صدا در ماشین لباسشویی ال جی

بعضی از صداها موقع شستشو ایجاد می‌شوند که در مجموع عادی هستند و اهمیت کمتری دارند.

اما اکثر سر و صداهای عجیب در فاز چرخش و خشک‌کن به گوش می‌رسند.نادیده گرفتن صدای ماشین لباسشویی در حالی که عملکردی به ظاهر بی‌نقص دارد. ممکن است اولین گزینه انتخابی برای بسیاری از افراد باشد. بعضی از این صداها با خوش‌شانسی ممکن است به هیچ مشکل خاصی منتهی نشوند. در حالی که بعضی از صداهای دیگر در صورت نادیده گرفته شدن، خسارات گسترده‌ای به بار خواهند آورد و هزینه تعمیر آن بسیار بیشتر از زمانی خواهد بود که زود به آن رسیدگی می‌شد.پس توصیه می‌کنیم اول 7 عامل صدای ماشین لباسشویی را در مقاله سایت ما مطالعه کنید تا بتوانید این صداها را کنترل کنید. در نهایت اگر همچنان مشکل صدا حل نشد، علت ایرادات و راه حل‌هایی که در ادامه بیان می‌کنیم را مطالعه کنید. در نهایت روی کمک متخصصان با تجربه گلدیران حساب کنید.

– لباسشویی ال جی لرزش دارد

– لباسشویی ال جی صدای غیرعادی دارد

– صدای ماشین لباسشویی ال جی

چک کنید که ماشین لباسشویی تراز باشد. اگر تراز نبود مطابق دستور العمل دفترچه راهنما دستگاه تراز گردد. طوریکه اگر یک تراز روی ماشین قرار دهیم حالت تراز نمایان باشد. دقت کنید که شیب آشپزخانه نباید بیشتر از 1 درجه باشد.

 1. توجه کنید که مقدار لباس داخل دستگاه خیلی کم یا خیلی زیاد نباشد. قواره لباس‌ها درست انتخاب شود. بدین معنی که قواره‌های بزرگ نظیر حوله و ملحفه و روتختی و پرده و… با قواره‌های کوچک شسته نشود. و قواره‌های کوچک هم با هم شسته شوند.
 2. اگر لرزش فقط در لحظه ابتدا که درام یا همان دیگ شروع به چرخش می‌کند وجود دارد و به محض اینکه دور بالا رفت کامل قطع می‌شود، طبیعی می‌باشد. به علت عدم تعادل
 3. زیر پایه‌های دستگاه نباید شی خارجی از جمله چوب، پلاستیک و کاشی بگذارید.

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در پاسداران

در صورتی که مجموع موارد را چک کردید و مشکل دستگاه برطرف نشد، جهت بازدید و تشخیص ایراد نیاز به مراجعه تکنسین معتبر می‌باشد.

صدای زنگ ماشین لباسشویی ال جی

اگر الان صدای زنگ ماشین لباسشویی ال جی شما قطع شده یا تمایل دارید که آن را غیر فعال کنید کافیست برای این موضوع در دفترچه راهنمای لباسشویی خود طریقه فعال و غیر فعال شدن آن را مطالعه کنید. در همه دفترچه‌های راهنما بر اساس مدل دستگاه شما طریقه فعال و غیر فعال کردن صدای زنگ ماشین لباسشویی شما بیان شده است.

– لباسشویی ال جی صدای غیرعادی دارد

صدای غیر عادی ماشین لباسشویی ال جی

 1. اگر دور خشک کن بالای 1000 انتخاب کردید (مثلا با انتخاب COTTON دستگاه بالاترین دور را انتخاب می‌کند) و فقط در مرحله خشک کن صدا می‌دهد، توصیه می‌شود که مناسب‌ترین دور خشک کن یعنی 800 یا 1000 را انتخاب کنید.
 2.  اگر لباسشویی تسمه‌ای است و به محض شروع چرخش درام (دیگ)، صدا شروع و به محض توقف، صدا قطع می‌شود و همیشه به یک اندازه صدا دارد طبیعی می‌باشد.
 3. گاهی جسم خارجی در دستگاه گیر کرده است، که باید پمپ تخلیه را کنترل کنید. برای این کار فیلتر پمپ تخلیه را باز کنید و آن را تمیز کنید.
 4.  اگر صدا در زمان آبگیری باشد (صدای شیر برقی) و یا در زمان تخلیه باشد (پمپ تخلیه)، در صورتی که دستگاه مشکل آبگیری و تخلیه نداشته باشد طبیعی می‌باشد.
 5. اگر صدا فقط با انتخاب بعضی از برنامه‌ها ایجاد می‌شود .(مثلا COTTON و BABY CARE و WHITE و BOILING CARE ) ولی بقیه برنامه ها صدا نمی‌دهند، چک شود ورودی آب گرم (HOT) وصل شده یا نه، چون با انتخاب این برنامه ها آب 60 درجه انتخاب می‌شود و در صورت وصل نبودن صدای غیر عادی می‌دهد.
 6. زمانی که ماشین لباسشویی خاموش است و لباسی داخل دستگاه نبود، دیگ یا درام را با دست بچرخانید در صورتی که صدای غیرعادی داد، جهت تعمیر ماشین لباسشویی احتیاج است که متخصص فنی از نمایندگی لباسشویی ال جی برای رفع ایراد مراجعه کند.

– لباسشویی ال جی خشک نمی‌کند

لباسشویی‌های امروزی علاوه بر شستشو، خشک کردن لباس‌ها را هم انجام می‌دهند که البته در هر مدل لباسشویی قدرت این قابلیت فرق می‌کند. بنابراین گاهی ممکن است این عملکرد را به خوبی انجام ندهند و دچار مشکل شوند. بهتر است ادامه مطالب را با ما دنبال کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در شریعتی

 1. دقت داشته باشید که در دستگاه‌هایی که خشک کن100% ندارند نم‌دار بودن البسه طبیعی است.
 2. تنظیم برنامه و دور خشک کن را حتما طبق مواردی که در موضوع قبل بیان کردیم چک کنید.
 3. در برنامه QUICK پیش فرض با دور 400 لباسها را خشک می‌کند.
 4. تنظیم خشک کن 100% با توجه به نوع ،حجم و وزن لباس و برنامه DRY صورت می‌گیرد. (در لباسشویی های 8 کیلویی حجم خشک کن 4 کیلو می‌باشد. و در لباسشویی های 7 کیلویی حجم خشک کن 3/5 کیلو می‌باشد) در صورتی که حجم لباس بیشتر از حجم خشک کن باشد، لباس کامل خشک نمی‌شود. در صورتی که تایم DRY زیر 1 ساعت باشد. لباس را کامل خشک نمی‌کند.

در صورتی که مشکل دستگاه برطرف نشد. جهت تشخیص عیب و رفع ایراد ماسین لباسشویی نیاز به مراجعه تعمیرکار می‌باشد.

– درب لباسشویی ال جی باز نمی‌شود

 مشکل باز شدن درب ماشین لباسشویی ال جی

 گاهی بعد از اتمام کار هرچه تلاش می‌کنیم درب لباسشویی باز نمی‌شود. امکان دارد که باز نشدن درب لباسشویی به خاطر جا نخوردن درست درب باشد. برای رفع این مشکل، در ادامه علت قفل شدن درب لباسشویی و راه کارهای بازکردن درب لباسشویی را مطالعه نمایید.
نحوه باز کردن ماشین لباسشویی ال جی:

 1.  دستگاه را خاموش کنید، درب را به داخل هل دهید.
 2.  سپس دستگاه را مجدد روشن کنید و برنامه SPIN را انتخاب نموده و بعد از چند ثانیه Power دستگاه را بزنید و دستگاه را خاموش نمایید.
 3.  بعداز چند دقیقه درب را بکشید تا باز شود.
 4.  اگر نشد دستگاه را از برق بکشید.
 5.  باز هم اگر باز نشد، جهت درخواست مراجعه تکنسین در قسمت تعمیرات اقدام کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در نیاوران

 توجه داشته باشید که برای مجموعه مواردی که ذکر شد، اگر دستگاه و محصول شما توسط تعمیرکاران غیر مجاز و غیر متخصص تعمیر شود، نه تنها مشکل دستگاه برطرف نمی‌شود بلکه امکان مواجه شدن با مشکلات بیشتر را برای ماشین لباسشویی شما به همراه خواهد داشت. بنابراین لطفا از نمایندگی لباسشویی ال جی کمک بگیرید.

سرویس دوره ای :

برای اینکه به طول عمر محصولاتتان کمک کنید و بتوانید با خیال راحت، یک عمر از آن‌ها استفاده کنید، باید به آنها رسیدگی کنید. لوازم خانگی هم مثل بدن انسان، نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد، حال برای اینکه این مراقبت، اصولی و بدرستی انجام شود شرایط نگهداری آن به دو دسته تقسیم می‌شود.

 دسته اول: ما با ارائه مطالب مورد نیاز به شما، کمک می‌کنیم خودتان مراقبت و نگهداری از محصولات را، با اطلاعات کافی و به صورت صحیح انجام دهید.

 1. برای اینکه داخل دستگاه تمیز شود، می‌توانید در برنامه COTTON (کتان)، لباسشویی را خالی، بدون هیچ لباسی، مایع لباسشویی را در مخزن جاپودری ریخته و روشن کنید تا دستگاه یک مرتبه خالی کار کند.
 2. لاستیک دور درب را می‌توانید هر از گاهی با یک دستمال معمولی تمیز کنید، که مو،نخ و…. بین لاستیک گیر نکرده باشد.
 3. چک کنید دستگاه صدا و لرزشی نداشته باشد.

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهرانپارس

چرا نباید بابت تعمیر ماشین لباسشویی ال جی نگران باشیم؟

اگرچه همه‌ی ماشین لباسشویی‌ها ممکن است خراب شوند، اما ماشین لباسشویی ال جی با برخورداری از پشتیبانی جنرال سرویس یک مزیت بزرگ در اختیار دارد. تمام مشکلات ماشین لباسشویی شما در جنرال سرویس به سادگی تعمیر خواهد شد. فرقی نمی‌کند لباسشویی شما چه مدلی باشد. با استفاده از تمدید گارانتی، جنرال سرویس در بسیاری از موارد به صورت رایگان تعمیر می‌کند. در مورد خرابی‌های بزرگ‌تر نیز تعمیر لباسشویی ال جی به دست جنرال سرویس هم مقرون به صرفه‌تر است و هم ایمن‌تر.  

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در نارمک

یک توصیه: اگر به فکر خرید لباسشویی هستید، بهتر است برای مواجه نشدن با چنین مشکلاتی که در این مقاله به آن پرداختیم لباسشویی تان را از مراکز فروش معتبر، همراه با گارانتی بخرید. هر لباسشویی ممکن است به هزاران دلیل مختلف دچار اشکال شود؛ اما اگر در هنگام خرید به گارانتی معتبر محصول دقت کنید، کارتان در این مواقع خیلی راحت‌تر است.جا دارد در اینجا توصیه کنم که قبل از خرید لباسشویی ،

برگشت به بالا Call Now Buttonتماس با کارشناس لمس کنید