تعمیر یخچال فریجیدر

 

تعمیر یخچال فریجیدر –جنرال سرویس سنتر نمایندگی مرکزی خدمات پس از فروش یخچال فریزر فریجیدر در تهران.متخصصان تعمیر یخچال فریزر فریجیدر در جنرال سرویس آماده پشتیبانی و تعمیر یخچال فریجیدر در محل شما هستند.کافی است دذر صورت خراب شدن یخچال فریجیدر با جنرال سرویس سنتر تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیر یخچال فریزر فریجیدر به محل شما اعزام شوند.در محل مرکز تخصصی تعمیرات یخچال و ساید بای ساید فریجیدر برای اطمینان از رضایت شما، بالاترین سطح خدمات حرفه ای و مقرون به صرفه را ارائه می کند. با توجه به دشواری و هزینه های مربوط به حمل و نقل یخچال، اولویت سرویسکاران تعمیرگاه مرکزی تعمیر دستگاه در محل می باشد، تا مشتری حداقل هزینه را متحمل شود.

تعویض فیلتر یخچال فریجیدر

نصب یخچال فریجیدر

سرویس یخچال فریجیدر

تعمیر یخچال فریجیدر

 • آمادگی پذیرش مسئولیت نصب، سرویس و تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید فریجیدر
 • تعمیر در منزل یا محل مورد نظر شما با تعیین زمان توسط شما
 • تعمیر تضمینی با قطعات اورجینال ضمانت دار در کوتاه ترین زمان
 • ۱۸۰ روز گارانتی خدمات تعمیرات، با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
 • اعزام تکنسین متخصص یخچال و ساید بای ساید فریجیدر در سریعترین زمان ممکن به محل شما

خدمت رسانی سریع

هدف مرکز تعمیرات یخچال فریزر فریجیدر جلب رضايت شما با ارائه خدمات سريع و تعمير با نازل ترین هزینه و بالاترین کیفیت ممکن و استفاده از قطعات اورجینال یخچال و ساید بای ساید شما می باشد

خدمت رسانی سریع

تعمیر یخچال فریزر شما توسط متخصصان مرکز تخصصی تعمیرات یخچال و ساید بای ساید فریجیدر به همراه ضمانت نامه رسمی شرکت برای اطمینان خاطر شما مشتریان گرامی ارائه می گردد

تماس با مرکز تخصصی تعمیرات یخچال فریزر فریجیدر و اعلام مدل و مشکل دستگاه از طرف شما، اعزام تکنسین متخصص و مجهز در سریع ترین زمان ممکن به محل مورد نظر از طرف ما

مرکز تخصصی تعمير یخچال فریزر فریجیدر

خدمات ارائه شونده در مرکز تعمير یخچال و ساید بای ساید فریجیدر منحصر به موارد خاصی نيست و تمامی ایرادهای مرتبط با اين دستگاه را در بر می گیرد. هدف اصلی مرکز تعمير یخچال و ساید بای ساید سرویس و تعمير قطعات معيوب اين دستگاه است؛ بدین گونه که تمام سعی متخصصان، تعمیر قطعه ی معیوب می باشد. تا از تعويض قطعات فابریک یخچال خودداری شود. تا دستگاه کيفيت اوليه خود را به طور کامل حفظ کند و بتواند با همان قطعات اصلی به کار خود ادامه دهد.

اما از سویی ديگر در صورتی که ميزان نقص دستگاه بالا بوده و تعمیر قطعه ی مربوطه ممکن نباشد، ناگزیر قطعه تعویض می گردد. اما به شما اين اطمينان را می‌دهيم که قطعات جايگزين شده در مرکز تخصصی تعمير یخچال فریزر فریجیدر از بالاترين سطح کيفی برخوردار می باشند. تعميرات یخچال فریزر و ساید بای ساید در صورتی که به دست کارشناسان اين حيطه و با استفاده از تجهيزات تخصصی اين کار انجام پذيرد، می‌تواند کيفيت اوليه اين محصول را بازيابی کرده و مجدداً به کاربر، لذت کار با يک دستگاه نو و سالم را بچشاند.

 

تعمیر یخچال  فریزر فریجیدر

یخچال قلب هر آشپزخانه می باشد. مسلما یخچال هم مانند انسان یا هر وسیله ی دیگری دچار مشکل می شود. با توجه به اینکه دلایل احتمالی زیادی برای بروز یک مشکل وجود دارد، عیب یابی و تعمیر یخچال فریجیدر نیازمند متخصص مربوط به خود می باشد. توصیه ما به شما این است که در هنگام مواجه با عملکرد غیرطبیعی یخچال، بدون تجربه و تخصص، قبل از اقدام به تعمیر با یک مرکز تخصصی تعمیرات یخچال مشورت کنید.

تعمیر ساید بای ساید فریجیدر

تخصص برای تعمیر هر دستگاهی بر مبنای تجارب علمی و زمان صرف شده در این مسیر کسب می شود. در نظر داشته باشید که بدون دانش فنی، تجربه و تنها با خواندن مقالات موجود، قادر به تعمیر صحیح و بی نقص نخواهید بود. حتی گاها ممکن است مشکلات و به دنبال آن هزینه های بیشتری را برای دستگاه خود رقم بزنید. مطالب موجود جهت بالا بردن سطح آگاهی شما کاربران عزیز می باشد. قبل از دستکاری یخچال با مرکز تخصصی یخچال و ساید بای ساید فریجیدر ارتباط برقرار نموده و ما را در جریان مشکلات دستگاه خود بگذارید، تا در اولین فرصت یکی از تکنسین های مجرب مان را به محل شما اعزام بنماییم.

متخصصان ما با توجه به استانداردهای موجود و اطلاعات به روز شده طبق تکنولوژی های به کار رفته در یخچال و ساید بای ساید های فریجیدر به تعمیر دستگاه می پردازند. هم چنین در صورتی که نقص دستگاه بالا بوده و نیازمند تعویض قطعه باشد؛ با توجه به تکنولوژی استفاده‌ شده در یخچال‌ ها و کمیاب بودن قطعات اصلی و اورجینال، مراقب سودجویان باشید. زیرا جبران خسارت‌های ناشی از تعمیر اشتباه بسیار سخت و پرهزینه خواهد بود.

نکات مهم در استفاده و نگهداری از یخچال فریزر فریجیدر

به منظور افزایش کارایی و بالا بردن عمر یخچال فریزر فریجیدر توصیه می شود نکات زیر را در هنگام استفاده از دستگاه رعایت کنید:

 • جهت جریان هوا، یخچال را در فاصله ی استانداری از دیوار قرار دهید (حداقل ۱۰ سانتی متر)
 • هر ۶ ماه یکبار یخچال را به طور اصولی تمیز کنید
 • یخچال را در مجاورت وسایل گرمازا مانند اجاق، شوفاژ، پکیج و … قرار ندهید
 • یخچال را در مکانی با دمای مناسب قرار دهید به گونه ای که دور از پنجره و تماس مستقیم با نور خورشید باشد
 • همیشه از بسته شدن درب یخچال اطمینان حاصل کنید و به مدت طولانی آن را باز نگذارید
 • جهت حفظ انرژی و دمای یخچال، واشر دور درب را تمیز و بررسی کنید
 • جهت گردش بهتر هوا، کویل های کندانسور را یک تا دو بار در سال تمیز کنید
 • بهتر است برای مسافرت های طولانی یخچال را از برق جدا کنید
 • جهت کاهش مصرف برق و افزایش عمر کمپرسوراز قرار دادن غذاهای گرم در یخچال خودداری کنید
 • جهت جلوگیری از لرزش، سر و صدا و فشار به موتور؛ یخچال باید کاملا در مکان خود تراز باشد
 • جهت گردش هوا در یخچال از پر کردن آن به طور کامل خودداری نمایید
 • جهت کارایی بهتر و طولانی تر، همیشه فریزر خود را پر نگه دارید

سرویس یخچال فریجیدر

سرویس دوره ای یخچال فریجیدر

با توجه به شرایط اقتصادی امروز، سرویس و نگهداری لوازم خانگی سنگین مانند یخچال امری ضروری است؛ گاهی مواقع تعییر ظاهری در عملکرد دستگاه دیده نمی شود. اما سرویس دستگاه به صورت دوره ای در افزایش طول عمر دستگاه نقش بسزایی دارد و از بروز مشکلات و پرداخت هزینه های بیشتر جلوگیری می کند چرا که عدم رسیدگی به موقع دستگاه باعث بزرگ تر شدن مشکل آن و در نتیجه تحمیل هزینه های زیاد تر خواهد شد.

 

سرویس دوره ای ساید بای ساید فریجیدر

رسیدگی در زمان مناسب به دستگاه و سرویس آن قبل از حاد شدن مشکل از دو جنبه برای شما منفعت دارد؛ شما با سرویس ساید بای ساید تان از بروز مشکل و فراگیری مشکل در دستگاه، جلوگیری کرده اید و هم چنینن زمان و هزینه ی بیشتری را ذخیره نگه داشته اید. برای بهره گیری از خدمات و سرویس ساید بای ساید و یخچال فریجیدر، می توانید فرم مربوطه را تکمیل کرده یا با یکی از شماره های موجو در سایت تماس حاصل فرمایید. مرکز تعمیرات یخچال و ساید بای ساید فریجیدر در اسرع وقت تکنسین حاذق و مجربی را در محل شما اعزام می نماید.

ارور های یخچال فریزر و ساید بای ساید فریجیدر جهت عیب یابی

در یخچال ها و ساید بای ساید های فریجیدر زمانی که یخچال دچار مشکلی می شود، با کمک سیستم هوشمند یخچال کد خطای آن بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود و می توان با استفاده از این کد مشکل بوجود آمده را شناسایی کرد.

 • ارور Sb یا 5b :در واقع این یک ارور نیست. بلکه فعال شدن در حالت تعطبلات است. بخشی هایی از یخچال کار نمی کنند و سرمای زیادی ندارد
 • ارور OP : سنسور دمای یخچال یا فریزر باز است. اتصالات سنسور دما را با برد بررسی نمایید
 • ارور SY CF یا 5Y CF : مشکل در ارتباط بین برد الکترونیک و رابط کاربری
 • ارور SH : مشکل در سنسور دمای یخچال فریزر یا برد الکترونیک
 • ارور  SY CE :مشکل در ارتباط برد اصلی و رابط کاربری
 • ارور 4 :مشکل در دمپر هوای یخچال
 • ارور SY EF یا 5Y EF : مشکل در فن اواپراتور
 • ارور EF : همان ارور 5Y EF می باشد. (مشکل در فن اواپراتور)
 • ارور dF : مشکل در سیستم دیفراست (یخ زدایی)

شناخت این کد خطاها در روند تعمیر یخچال فریزر فریجیدر و تعمیر ساید بای ساید فریجیدر بسیار موثر است و مرکز تعمیرات یخچال فریجیدر با استخدام متخصصان زبده در امر تعمیر یخچال فریزر فریجیدر و تعمیر ساید بای ساید فریجیدر به مشتریان این اطمینان خاطر می دهد که در صورت بروز هر مشکل در یخچال فریزر فریجیدر تنها نیستید. بلکه کافیست تا با مرکز تعمیرات ما تماس گرفته تا ما به صورت تعمیرکار متخصص را در محل شما اعزام نماییم.

نصب یخچال فریزر و ساید بای ساید فریجیدر

 

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در یخچال و ساید بای ساید ها، نصب و راه اندازی آن ها نیز نیازمند نصاب متخصص در این زمینه می باشد. به طور کلی نصب اصولی یخچال به طول عمر و بازدهی عملکرد آن می افزاید. در مقابل نصب نادرست و غیراصولی مشکلاتی جدی برای دستگاه شما ایجاد می کند.

حمل دستگاه از محل خرید به مکان مورد نظر بسیار حائز اهمیت می باشد. از این رو حمل دستگاه را به واحد باربری شرکت بسپارید. بعد از رسیدن دستگاه به محل شما، به نکات زیر توجه داشته باشید:

 

 • مکان صاف و مناسبی به دور از وسایل گرما زا و نور مستقیم خورشید را برای یخچال در نظر بگیرید.
 • بهتر است دستگاه به صورت مستقیم بدون لوازم جانبی به برق متصل شود.
 • شیر آب ورودی به یخچال را چک کرده و بعد از بررسی سلامت، آن را به دریچه وصل کنید. 

نکات مورد توجه بعد از نصب یخچال فریجیدر

 • ابتدا برای رساندن فعالیت یخچال به حالت ایده آل، بگذارید ۴-۵ به صورت خالی با درجه ی متوسط  کار کند.
 • یخچال را به دور از منابع گرمایشی قرار دهید. زیرا باعث کاهش بازدهی یخچال و افزایش مصرف انرژی می شود.
 • یخچال با فاصله ی استاندارد از دیوار قرار دهید. ۵ سانتی متر از طرفین و ۱۰ سانتی متر از پشت یخچال فاصله بدهید.
 • از قرار دادن مواد غذایی گرم به خصوص مایعات داغ جدا خودداری نمایید. زیرا باعث کاهش بازدهی یخچال می شود.
 • جهت تمیز نمودن یخچال، از یک ساعت قبل برق آن را قطع کنید.
 • چنانچه قصد جابجایی دارید یا به نصب دستگاه اقدام نموده اید. بلافاصله آن را به برق متصل نکنید، بعد از ۳-۴ ساعت اتصال را برقرار کنید.
 • اگر قصد مسافرت دارید بهتر است درجه ترموستات یخچال را روی کمترین حالت تنظیم نمایید.

خدمات پس از فروش یخچال فریزر فریجیدر

خدمات پس از فروش یکی از ابزارهای بارازیابی محصولات است که باعث وفادارسازی مشتریان بالفعل و شرکت مقابل می باشد. در واقع با شناسایی نیاز مشتری و رفع آنها صورت می گیرد به این ترتیب رضایتمندی مشتریان را به همراه دارد.
چنانچه یخچال خریداری‌ شده، دارای گارانتی می باشد و اعتبار گارانتی دستگاه تمام نشده است، با استفاده از شماره سریال دستگاه خود و با شماره های موجود در دفترچه تماس برقرار کنید.
در غیر این صورت، مرکز تعمیرات تخصصی یخچال و ساید بای ساید فریجیدر در کنار شما کاربران گرامی می باشد، تا دستگاه های بدون گارانتی شما را با کیفیت مطلوب و هزینه ای مقرون به صرفه تعمیر کند. ضمنا تمامی خدمات ارائه شونده در این مجموعه تحت ضمانت رسمی شرکت قرار می گیرد. زیرا که هدف اصلی ما جلب اطمینان خاطر و رضایت شماست.

تعویض فیلتر یخچال فریجیدر

 

امروزه با پایین آمدن کیفیت آب در جوامع شهری بهترین راهکار برای حفظ سلامتی خود و خانواده آشامیدن آب عاری از هر گونه آلودگی های باکتریایی و املاح و مواد معدنی می باشد. از بهترین روش های تصفیه آب؛ تصیفه آب یخچال یا ساید بای ساید توسط فیلترهای مخصوص می باشد. در ادامه توضیحات دقیق تری را درباره ی فیلترهای تصفیه آب یخچال و ساید بای ساید ارائه میدهیم.

انواع فیلترها

فیلترها انواع مختلفی دارند. از نظر جزء یا اجزای سازنده ی هر فیلتر مورد تمایز قرار می گیرند. فیلترهای سه کاره از سه جزء تشکیل شده اند که شامل: زغال، کربن فعال و الیاف پنبه ای می باشند. هر کدام به ترتیب وظیفه ی حذف بو، مزه و املاح و مواد معلق آب را دارند. در یخچال های قدیمی تنها یک فیلتر خارجی وجود داشته که می توان با نصب فیلترهای سه کاره برای دریافت آب، با کیفیت مطلوب تری از آن استفاده نمود.

اما در یخچال های نسل جدید تر از دو فیلتر داخلی و خارجی استفاده می شود. در این نوع یخچال ها تمرکز فیلتر خارجی روی حذف مواد معلق و تصفیه اولیه است و فیلتر داخلی با بازدهی بیشتری به صورت تخصصی به تصفیه نهایی آب می پردازد. بدین گونه، فیلتر داخلی نیز متحمل فشار کم تری می شود و عمر مفید بیشتری خواهد داشت.

زمان تعویض فیلتر یخچال فریجیدر

کاربران گرامی باید دقت داشته باشند که یخچال های فیلتر دار فریجیدر، فیلترهای مخصوص به خود را دارند و از نصب فیلترهای متفرقه بر روی دستگاه خودداری نمایند و حتما طبق مدل یخچال فیلتر جدید را نصب کنند. زمان تعویض فیلتر بر حسب ظرفیت، کیفیت و اورجینال بودن فیلتر تعیین می شود. هم چنین در دستگاه های جدید هشدار تعویض فیلتر بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. فیلترهای موجود در بازار معمولا تاریخ مصرف شش ماهه دارند. اما مرکز تعمیرات افرا فیلترهای با کیفیت و اورجینال را همراه با ضمانت برای شما نصب می کنند و تا دو سال نیازی به تعویض آن نمی باشد.

عمر مفید فیلتر

شاید برای شما پیش آمده باشد که اخیرا اقدام به تعویض فیلتر نموده اید اما قبل از حداقل زمان، برای تعویض مجدد، با آلارم تعویض فیلتر مواجه شده باشید. این اتفاق ناشی از دلایل مختلفی می باشد. از جمله: کیفیت نامطلوب، اورجینال نبودن فیلتر، سختی بالای آب منطقه ی محل سکونت و … . در این زمان از تعویض فیلتر خود غافل نشوید. زیرا فیلتر نه تنها عمل تصفیه آب را انجام نمی دهد، بلکه مملو از آلودگی های باکتریایی شده و ارتباط مستقیم با به خطر انداختن سلامتی شما، خانواده و هم چنین اجزای داخلی یخچال دارد.

تعمیر یخچال فریزر فریجیدر در تهران

مرکز تعمیرات افرا، مرکز تخصصی تعمیر یخچال و ساید بای ساید فریجیدر در سراسر تهران شعبه هایی را ایجاد نموده است. تا کاربران یخچال و ساید بای ساید فریجیدر اعم از هر مدلی و مشکلی بتوانند به راحتی از نزدیک ترین شعبه با ما ارتباط برقرار کنند و ما را در جریان مشکل به وجود آمده قرار دهند. مرکز تعمیرات افرا بعد از ثبت درخواست در سریع ترین زمان ممکن یکی از تکنسین های متخصص و مجرب را به محل شما اعزام می نماید.

تعمیرگاه مرکزی یخچال و ساید بای ساید فریجیدر این امکان را فراهم نموده تا کاربران محترم ساکن در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران تنها از طریق تماس تلفنی و ثبت درخواست از خدمات تعمیرات در محل این مجموعه برخوردار باشند. تا دشواری ها و هزینه های نا بجای حمل دستگاه به تعمیرگاه را متحمل نشوند.

هم چنین مشتریان گرامی می توانند برای جلوگیری از خرابی های احتمالی یا افزایش طول عمر و بازدهی عملکرد یخچال و ساید بای ساید از سرویس های دوره ای بهره مند شوند. سرویس های دوره ای شامل: تعویض فیلتر، شست و شوی کندانسور، بررسی وضعیت فن و گاز یخچال و… می باشد.

تعمیر یخساز یخچال فریجیدر

 

یکی از مشکلات شایع که مشتریان به وفور برای تعمیر آن تماس می گیرند؛ یخساز یخچال است. مشکلات مربوط به یخساز یخچال را می توان در دو دسته کلی قرار داد:

دسته اول: یخساز یخ تولید نمی کند.

دسته دوم: یخساز یخ می سازد اما خارج نمی کند.

عیب یابی یخساز یخچال فریزر فریجیدر

در دسته اول شما باید در ابتدا روشن یا خاموش بودن یخساز را بررسی کنید. بعد از اینکه مطمئن شدید یخساز روشن است و گزینه ی قفل کودک نیز فعال نمی باشد، موارد زیر را بررسی نمایید:

 • آب ورودی به یخساز؛ بررسی کنید آب به یخساز می رسد یا خیر. فشار آب پایین و مسدود شدن شلنگ ورودی هم باعث این مشکل می شود.
 • فیلتر تصفیه آب؛ مسدود بودن فیلتر یا منقضی شدن فیلتر از دیگر دلایل نساختن یخ است.
 • دمای فریزر؛ دمای مناسب فریزر جهت تولید یخ، کم تر از ۱۲- درجه سانتیگراد می باشد.
 • ایراد در برد دیسپنسر؛ وظیفه ی این برد کنترل تمام عملیات یخسازی می باشد. در صورت خرابی یخساز به طور کامل از کار می افتد.
 • وجود مشکل در سنسور یخساز
 • وجود مشکل در شیربرقی یخساز

در دسته دوم یخ توسط یخساز ساخته می شود اما یخ در منبع باقی مانده و خارج نمی شود. دلایل خارج نشدن یخ از یخساز عبارت اند از:

 • مشکل در موتور مدول یخساز یا بازوی کنترل؛ موتور مدول یخساز بازوی محرک را به حرکت درآورده و باعث خروج یخ می شود.
 • مشکل در سوئیچ درب؛ در اینصورت یخساز و آبسردکن از کار می افتند. از وجود جریان در سوئیچ درب به وسیله ی ولت متر اطمینان حاصل کنید.

مشکلات متداول دیگری که در یخساز به وجود می آید شامل: چسبیده شدن تکه ها یخ به یکدیگر، سرعت پایین تولید یخ، پر شدن منبع و سرریز شدن یخ، برفک زدن منبع یخساز و … .

شما می توانید جهت درخواست تعمیرکار یخساز یخچال فریجیدر، یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی زیر تماس بگیرید.

عیب یابی و رفع عیب یخچال فریزر فریجیدر

اینکه یخچال یکی از ضروری ترین لوازم خانگی بوده و فقدان آن حتی به مدت کوتاهی در آشپرخانه تحمل ناپذیر است، بر هیچکس پوشیده نیست. زمانی که یخچال شما دچار مشکلی می شود، در وهله ی اول باید عیب یابی دقیقی توسط کارشناس صورت گیرد. تا در اولین قدم دچار اشتباه نشوید و مشکلات بیشتری به بار نیاید. از مهم ترین خدماتی که مرکز تعمیرات یخچال فریزر فریجیدر ارائه می دهد؛ بررسی و عیب یابی دقیق در حضور شما و در سریع ترین زمان می باشد. 

مجموعه ما با داشتن سالیان سال تجربه و به واسطه ی مهارت کارشناسان و حمایت کاربران عزیز، توانسته رضایت صد در صدی مشتریان خود را در زمینه تعمیر یخچال فریجیدر به دست آورد. همین امر باعث دلگرمی و اطمینان خاطر مشتریان جدید خواهد بود، تا روند عیب یابی و تعمیرات یخچال خود را به تیم مجرب ما بسپارند. با خدمات تعمیرات در محل، باعث شده ایم تا هزینه های کم تری برای مشتریان رقم بخورد و روند تعمیر در حضور کاربر انجام گیرد.

لازم به ذکر است که برخی مواقع بسته به نوع مشکل ایجاد شده در یخچال، نیازمند تعویض و جایگزینی قطعه ای جدید می باشد. لذا مرکز تعمیرات یخچال فریزر فریجیدر این اطمینان را به شما می دهد؛ که تمامی قطعات به صورت اصل و اورجینال در شرکت موجود بوده و همراه با ضمانت رسمی شرکت، خدمت شما مشتریان گرامی عرضه می شود.

دقت داشه باشید که اگر خودتان مایل به تهیه قطعه مورد نظر هستید، مراقب باشید! زیرا در این بین سودجویانی هستند که قطعات غیر اصلی را در بازار عرضه می کنند. تنها باعث ضرر رساندن به جیب مشتریان می شوند.
دلایل خرابی یا درست کار نکردن یخچال بسیار گسترده و متفاوت است. در ادامه ما به متداول و شایع ترین این خرابی ها می پردازیم.

یخچال فریزر فریجیدر خنک نمی‌کند

دلایل متفاوتی وجود دارد که باعث کاهش سرمای یخچال می شود. اما از میان این دلایل برخی جزئی و ساده بوده که خودتان می توانید با یک بررسی سطحی و رعایت نکات مورد توجه به رفع آن بپردازید. از جمله:

 • تنظیم نبودن دمای یخچال: دمای یخچال در فصول مختلف باید به درستی تنظیم شود. معمولا در فصل زمستان این دما روی ۳-۴ و در فصل تابستان روی ۱-۲ درجه سانتیگراد تنظیم می شود.
 • پر کردن بیش از اندازه یخچال: قرار دادن ظروف بزرگ به خصوص در قسمت انتهایی یخچال (نزدیک به هواساز) و پر کردن طبقات از مواد غذایی مانع تولید هوای خنک بیشتر و گردش هوا می شود.
 • قرار دادن یخچال در جای تنگ و چسبیده به دیوار: این امر باعث می شود که هوا به درستی گردش پیدا نکند. در نتیجه فن قادر به خنک سازی موتور نخواهد بود. بدین ترتیب عمل خنک سازی موتور کاهش می یابد.

اما برخی از دلایل نیاز به بررسی دقیق تری دارد که شامل موارد زیر می باشد:

 • خرابی لاستیک درب
 • خرابی کمپرسور و رله
 • خرابی فن کمپرسور
 • کمبود گاز
 • وجود مشکل در لوله های کندانسور
 • مشکل در فن اواپراتور
 • خرابی دمپر هوا
 • وجود مشکل در ترموستات

علت آبریزی از یخچال فریجیدر

ممکن است شما شاهد آبریزی از هر قسمت یخچال باشید. که هر کدام علت های مختص به خود را دارد. معمولا آبریزی در بخش داخلی یخچال، زیر یخچال، پشت یخچال یا کف یخچال اتفاق می افتد. در ادامه به دلایل نشتی آب می پردازیم.

 • آبریزی داخل یخچال: انسداد لوله تخلیه آب یا نشتی آب از فیلتر
 • آبریزی کف یخچال: وجود مشکل در سیستم دیفراست، المنت، برد الکترونیک، انسداد مسیر خروجی آب و یا ترموفیوز
 • آبریزی از پشت یخچال: وجود نشتی در لوله های جریان آب
 • آبریزی از زیر یخچال: بررسی لاستیک دور درب، سینی تخلیه یخچال، مشکل در شلنگ یخساز یا آبسردکن و مشکل در منبع آب داخل یخچال

چرا موتور يخچال فریجیدر داغ کرده است؟

داغ شدن موتور و بدنه ی یخچال امری کاملا طبیعی است. اما در صورتی که این گرما بیش از حد نرمال باشد، مشکل را جدی بگیرید. از یک کارشناس جهت عیب یابی آن کمک بخواهید. داغ شدن موتور یخچال در نهایت باعث سوختن موتور و هزینه های زیادی می شود. در ادامه به علت های محتمل که باعث داغ شدن یخچال می شود می پردازیم:

 • کمبود گاز مبرد؛ در صورتی که دستگاه نیازمند شارژ گاز باشد، اما همچنان با کمبود گاز کار کند، کمپرسور متحمل فشار زیادی می شود و داغ می کند.
 • کثیفی لوله های کندانسور؛ کندانسور وظیفه ی خروج هوای گرم را دارد. گرد و غبار و چربی های روی کویل های کندانسور مانع از گردش حرارت موجود می شود.
 • وجود مشکل در فن کندانسور؛ خرابی کندانسور باعث عدم گردش هوا می شود.
 • دمای محیط اطراف یخچال؛ دمای مناسب محیطی که یخچال در آن قرار گرفته است، باید بین ۱۷-۲۸ درجه سانتی گراد باشد.
 • وجود مشکل در رله استارت؛ وظیفه ی این قطعه راه اندازی کمپرسور می باشد. در صورتی که خراب باشد، کمپرسور برای روشن شدن متحمل فشار زیادی می شود.
 • زیاد کار کردن موتور؛ هنگامی که دستگاه بیش از حد از مواد غذایی پر شود یا درب یخچال باز بماند، موتور پیوسته کار می کند و داغ می شود.

دلایل دیگری هم اعم از پایان عمر مفید کمپرسور، وجود مشکل درعایق درب یخچال، ولتاژ برق بالا و عدم سرویس به موقع نیز باعث داغ شدن موتور می شود. 

چرا يخچال فریجیدر برفک می زند؟

یخچال ها به دو دسته ی با برفک و بدون برفک تقسیم می شوند. یخچال های امروزی مجهز به تایمر دیفراست می باشند. از این رو دیدن برفک در این مدل از یخچال نشان از وجود یک مشکل در عملکرد طبیعی یخچال می باشد. از جمله دلایل ایجاد برفک شامل:

 • وجود رطوبت زیاد در محیطی که یخچال در آن قرار گرفته است.
 • لاستیک دور درب معیوب شده است که باعث نفوذ هوای محیط به یخچال و در نتیجه برفک زدن یخچال می شود.
 • وجود مشکل در ترموستات که نه تنها باعث برفک زدن یخچال می شود، بلکه پیامدهای دیگری را نیز به همراه دارد.
 • وجود مشکل در سنسور دما باعث می شود که دمای یخچال خیلی گرم یا خیلی سرد شود.
 • وجود مشکل در هیتر دیفراست منجر می شود عمل یخ زدایی به صورت خودکار انجام نگیرد.

چرا يخچال فریجیدر صدا می دهد؟

سر و صداهای ناهنجار یخچال درعین حال که نگران کننده است، برای اعضای خانه آزار دهنده نیز می باشد. در میان صداهای غیرطبیعی برخی از صداها عادی می باشد و جای نگرانی نیست. برای مثال: در یخچال های نوفراست؛ صداهایی ناشی از ذوب برفک ها توسط المنت به گوش می رسد. این صدا همیشگی و طبیعی است.
هم چنین تراز قرار نگرفتن یخچال باعث شنیدن صداهای غیرطبیعی از آن می شود. اما در مواردی صدای تولید شده می تواند خبر از خرابی یک قطعه از یخچال را به ما دهد. در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

 • مشکل در موتور فن کمپرسور؛ وظیفه ی خنک سازی موتور و عبور هوای داغ کندانسور از مسیر تخلیه آب دیفراست را دارد.
 • مشکل در موتور فن اواپراتور؛ به دلیل فرسودگی، ضربه یا عدم سرویس دوره ای از جمله روغن کاری و تمیز نمودن آن صداهای نا به هنجاری تولید می کند.
 • مشکل در موتور فن کندانسور؛ به دلیل گذراندن عمر مفید، پوسیدگی موتور یا خرابی تیغه های فن هم چنین عدم سرویس به موقع باعث تولید صدا می شود.
 • پروانه های فن یخچال؛ شکستگی یا برخورد پره ها با یخ و برفک باعث تولید صدا می شود.
 • وجود مشکل در کمپرسور؛ با پایان عمر مفید کمپرسور یا عدم سرویس آن شاهد صداهای غیرعادی از کمپرسور خواهید بود.
 • خرابی در رله استارت؛ وجود مشکل در رله با عدم توانایی آن در متصل کردن سیم پیچ ها به یکدیگر همراه است.
 • بررسی اتصالات، بست و لرزه گیر ها؛ به مرور زمان اتصالات شل یا ساییده شده برای یافتن علت صدا حتما اتصالات موتور را بررسی کنید.

چرا مواد غذایی قسمت یخچال فریجیدر یخ می زند؟

حتما برای شما پیش آمده است که مواد غذایی قسمت یخچال یخ بزند. این امر در وهله ی اول نیاز به رعایت یک سری نکات دارد. اما در مواردی هم به دلیل مشکل جدی تری در یخچال اتفاق می افتد. با ما باشید تا به بررسی این دلایل بپردازیم.

 • تنظیم دمای یخچال در بازه ی ۳-۶ درجه سانتیگراد.
 • چیدمان صحیح مواد غذایی در طبقات یخچال، مواد غذایی را در جلو یا نزدیک به فن داخلی قرار ندهید.
 • در صورتی که سیستم کنترل دمپر دچار مشکل شده باشد و باز بماند سرمای زیادی وارد یخچال شده و باعث یخ زدگی مواد غذایی آن می شود.
 • ترموستات یخچال که وظیفه ی کنترل دما را برعهده دارد، می تواند یکی دیگر از دلایل یخ زدگی مواد غذایی داخل یخچال باشد.
 • سنسور دما (ترمیستور) وظیفه ی کنترل دمای هوا را برعهده دارد در صورت بروز مشکل در این قطعه هوای سرد زیادی تولید می شود.
 • در مواردی برد الکترونیک دچار مشکل می شود و نمی تواند دستور مربوطه را برای عملکرد صحیح دستگاه صادر کند.

چرا يخچال فریجیدر یکسره کار می کند؟

بعد از خرید یخچال و نصب آن جهت راه اندازی اولیه و رسیدن آن به دمای متعادل، معمولا یک روز بدون اتومات و بی وقفه کار می کند. زمان اتومات یخچال بسته به مدل آن و دمای محیط متفاوت است. اما به طور میانگین هر نیم ساعت یکبار اتومات طبیعی است. دلایل ساده ای وجود دارد که با رعایت نکردن آن ها یخچال به مدت طولانی کار می کند. این دلایل شامل: کثیفی کویل های کندانسور، باز و بسته کردن مداوم درب، تابش مستقیم نور خورشید بر یخچال، دمای بالای محیط و قرار دادن مواد غذایی داغ در آن می باشد. اما گاهی ممکن است عملکرد نادرست یک قطعه باعث این حالت شود.

 • نشت گاز و افت سرما در یخچال؛ با کمبود گاز موتور قادر به خنک کردن یخچال نمی باشد
 • مشکل در تایمر دیفراست؛ در این صورت عمل یخ زدایی انجام نمی گیرد و هوا گردش نمی یابد
 • مشکل در هیتر دیفراست؛ منجر به تجمع یخ و برفک روی اواپراتور شده به این ترتیب یخچال اتومات نمی کند.
 • مشکل در ترموستات؛ ترموستات با کنترل دما به موتور دستور قطع یا وصل عملکرد را می دهد و هم چنین با ذوب کردن یخ و برفک ها باعث جریان هوا می شود.
 • وجود مشکل در موتور فن های یخچال؛ اگر هر یک از فن های کمپرسور، اواپراتور و کندانسور دچار مشکلی شوند. هوا به درستی گردش نمی یابد در نتیجه یخچال بی وقفه کار می کند.
 • برد الکترونیک؛ این قطعه در یخچال های جدید به نوعی مغز دستگاه می باشد و تمامی دستورات از جمله روشن، خاموش یا اتومات کردن یخچال از این قطعه صادر می شود.

چرا يخچال سايد بای سايد فریجیدر روشن نمی شود؟

اولین اقدامی که بعد از روشن نشدن دستگاه باید انجام دهید؛ بررسی برق ساختمان، پریز برق و دوشاخه می باشد. چنانچه از سالم بودن سیستم برق رسانی اطمینان حاصل نمودید باید به بررسی سایر دلایل احتمالی پرداخته شود.

 • مشکل در ترموستات يخچال؛ دستور قطع یا وصل موتور از سیستم کنترل دما صادر می شود. بدیهی است با خرابی این قطعه ممکن است باعث شود یخچال به طور کلی روشن نشود.
 • رله استارت؛ ایراد در این قطعه منجر می شود جریان برق به کمپرسور نرسد و درنتیجه موتور روشن نشود.
 • وجود مشکل در اورلود کمپرسور؛ این قطعه از عبور جریان بالا یا گرم شدن بیش از حد کمپرسور جلوگیری می کند. چنانچه موتور به هر دلیلی داغ شده باشد، تا خنک شدن دوباره ی آن منجر به خاموشی موتور می شود.
 • خرابی تایمر دیفراست؛ این قطعه زمان خاموش شدن موتور و روشن شدن هیتر را تعیین می کند. به پایان نرساندن چرخه ی یخ زدایی (خاموش نشدن هیتر) با روشن نشدن موتور یخچال همراه است.
 • برد الکترونيک؛ تمامی فرمان های اجرایی در یخچال و ساید بای ساید های جدید از برد الکترونیک صادر می شود. از دیگر دلایل روشن نشدن یخچال ووجود مشکل در برد اصلی می باشد.
 • مشکل در موتور یا کمپرسور؛ از دلایل بارز روشن نشدن یخچال سوختن موتور است. در اغلب موارد موتور قابلیت تعمیر ندارد و به طور کلی باید تعویض گردد.

تعمیر درب یخچال و ساید بای ساید فریجیدر

خدمات ما در زمینه ی تعمیر درب یخچال شامل موارد زیر می باشد:

 • تعویض لاستیک دور درب
 • تعمیر شکشتگی لولای درب
 • تعمیر درب در صورت فرسودگی، پوسیدگی، زنگ زدگی یا فرورفتگی و …

هزینه های سرویس و تعمیرات یخچال فریزر فریجیدر

اما لازم به ذکر است که هر چند هزینه های تعمیر یخچال فریجیدر در این مرکز طبق نرخ مصوب اتحادیه می باشد اما با توجه به برند، مدل و مشکل ایجاد شده متغیر است. چنانچه دستگاه بدون نیاز به تعویض قطعه تعمیر شود، قاعدتا هزینه های کم تری را نسبت به زمانی که مجبور به تعویض قطعه باشید متحمل خواهید شد. هم چنین برای بهره مندی از خدمات در محل هزینه ی ایاب و ذهاب نیز به شما کاربران گرامی تعلق می گیرد. به دلیل متغیر بودن قطعات بر اساس مدل و مشکل دستگاه می توان جهت اطلاع بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از نرخ های روز آگاه شوید.

برگشت به بالا Call Now Buttonتماس با کارشناس لمس کنید